Jdi na obsah Jdi na menu
 


Atény 2004 - sedm velkých momentů

25. 7. 2008

Do zahájení olympijských her už zbývají jen týdny (konkrétně dva) a dny (konkrétně čtrnáct). Čím více se blížíme hrám v Pekingu, tím více se vzdalujeme od her v Aténách. V tomto článku bych vám rád přiblížil největší okamžiky aténských olympijských her, a to včetně videa, na kterém uvidíte patrně nejzářivější hvězdu „aténské sluneční soustavy“.  

Šest velkých momentů s lehce českým náhledem - a Taufik Hidayat:

Obrazek1) Gail Emms a Nathan Robertson (Velká Británie, na fotografii vpravo) ve finále olympijských her. Britové nejprve dostávají od svých čínských soupeřů na frak, potom se ale senzačně zvednou a ve třetím setu jsou jen tři míčky od zisku olympijského zlata. Díky britským fanouškům je v hale neuvěřitelná atmosféra. Po olympijských hrách se ukáže, že přenos z tohoto finále byl devátou nejsledovanější akcí celých olympijských her!

2) V nejsledovanějším badmintonovém utkání v dějinách působí jako rozhodčí na podání Mojmír Hnilica.

3) Výborné výkony korejských deblistů. V často velmi vyrovnané čtyřhře mužů nikdy v historii olympijských her neměla jedna země takovou převahu nad zbytkem světa jako Korea ve čtyřhře mužů na hrách Aténách. Ve finále pár Kim Dong Moon – Ha Tae Kwon poráží své krajany Dong Soo Lee a Yong Sung Yoo 15:11 a 15:4.

4) Lin Dan (Čína), nasazená jednička ve dvouhře mužů, prohrává hned v prvním kole s Ronaldem Susilem (Singapur).

5) Gao Ling (Čína) získává čtvrtou medaili na olympijských hrách – po bronzové ve čtyřhře žen a zlaté ve smíšené čtyřhře ze Sydney, obhajuje prvenství ve smíšené čtyřhře a navrch přidává stříbro ze čtyřhry žen. Ling je nejúspěšnější olympioničkou v badmintonu. 

6) Kim Dong Moon (Korea) zakončuje svůj úctyhodný hattrick. Na hrách v Atlantě získal zlatou medaili ve smíšené čtyřhře, v Sydney stříbrnou medaili ve čtyřhře a v necelých devětadvaceti letech v Aténách dosáhl na zlatou medaili ve čtyřhře mužů. Stává se nejúspěšnějším badmintonistou na olympijských hrách.   

7) Mimořádné představení Taufika Hidayat (Indonésie). Taufikův výkon byl legendární – sami se o tom ostatně můžete přesvědčit na níže umístěných videoukázkách, na kterých najdete ty nejlepší momenty z finálového utkání s Korejcem Shon Seung Mo. K legendárnímu výkonu patří také legenda, kterou mi v rozhovoru prozradila Jana Honnerová – tento rozhovor najdete příští týden na stránkách Českého badmintonového svazu. Na rozhovor si ještě chvilku počkejte, ale na video se podívejte třeba hned.

Finále olympijských her 2004, Taufik Hidayat vs. Shon Seung Mo –
nejlepší momenty prvního setu sestříhané do 4 minut a 14 sekund

 


Finále olympijských her 2004, Taufik Hidayat vs. Shon Seung Mo –
nejlepší momenty druhého setu v 5 minutách a 27 sekundách


 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

super video

(Michal, 27. 7. 2008 20:08)

Taufik je superman ! :D

olympiáda athény

(marek, 24. 7. 2008 23:06)

super. a video těch britů nemáš? dík