Jdi na obsah Jdi na menu
 


Austrian International Challenge 2009

22. 2. 2009

Městská hala ve Vídni, zvenku cukrovaná čtyři dny padajícím sněhem, viděla čtyři dny mezinárodních bojů, ve kterých nakonec zvítězil vždy Japonec; Japonci zvítězili ve třech z pěti disciplín.

Středa

Cesta do Vídně začala ve středu v pět hodin ráno. Místo auta by byly vhodnější na některých úsecích saně, ale nakonec jsme do rakouské metropole doklouzali hodinu před naším prvním zápasem.

Byli jsme upozorněni, že pokud nezaplatíme startovné, pořadatelé s námi zatočí a nezahrajeme si. Zaplatili jsme tedy startovné (každý 30 euro) a těšili se na první zápas.

Měli jsme tu čest celý turnaj zahajovat.

Zahájení to bylo důstojné, na kurtu se nekonaly žádné excesy, poměrně snadno jsme nad rakousko-německým párem zvítězili.

Když jsme se po zápase osprchovali a vrátili se do haly, dozvěděli jsme se, že Lukáš Zevl prohrál svůj zápas 4:21 a 5:21. Ve druhém setu vedl 4:0, z následujících dvaadvaceti výměn vyhrál jedinou; to je v badmintonu opravdová rarita.

Bylo nám divné, že jeden z nejlepších českých juniorů dostal takový nášup. Později se ale ukázalo, že Lukáš před zápasem nezaplatil startovné; pověst nelhala, Lukáš nezaplatil předem a potom si nezahrál.

Poznatky z dnešního dne: Ve Vídni se platí za parkování od šesti do jedenácti večer. Kdo nezaplatí, s tím policisté zatočí a nezajezdí si. V badmintonu je to podobné.

Obrazek

 

Čtvrtek 

V jedenáct hodin jsme odehráli finálový zápas. V první kvalifikační skupině jsme zvítězili i ve druhém zápase a mohli se těšit na první kolo hlavní soutěže a samozřejmě i na přísun bodů do světového žebříčku.

Za soupeře jsme měli japonský pár Yoshiteru Hirobe – Hajime Komiyama, který před měsícem porazil nejlepší anglický pár na světovém žebříčku.

Rozhodli jsme se Japonce sledovat a najít slabší stránky. Ve hře výborní. Usmívají se. Jsou menší než my, ale rychlejší než Šinkanzen. Klaní se trenérům a děkují jim za rady.

Nakonec nikoho asi nepřekvapí, že „naši“ Japonci se dostali až do finále, kde podlehli dalšímu japonskému páru. My jsme si na ně uhráli 25 bodů (14:21 a 11:21). Podle statistik jsme na vítězné smeče prohráli jen těsně (12:16), na síti také problém nebyl (6:9), ale na ostatní a nevynucené chyby to bylo propastných 9:26; a jak známo, badminton je hra chyb, kdo jich udělá méně, vyhraje.

Ale na esa jsme vyhráli 1:0!

Obrazek


Pátek  

Doma jsem byl v pátek ve dvě nad ránem, spát jsem šel před třetí, v 6:45 zvonil budík a šlo se do práce.


Austrian International Challenge 2009? Dvě vítězství, dvanáctkrát prosmečovaní Japonci a vítězství na esa!

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář