Jdi na obsah Jdi na menu
 


Badminton - sprint na dlouhou trať

6. 2. 2008

Mistrovství republiky se o tomto víkendu nehrálo jen v Čechách; nemusím zdůrazňovat, že ten nejhezčí badminton byl k vidění pochopitelně v Praze, to je snad jasné.

Ale i jinde v Evropě se hrálo celkem slušně. Asi největší pozornost byla upřena do Dánska. Největší hvězda evropského badmintonu za posledních deset let, Peter Gade na domácím turnaji nehrál, a tak měl dveře k titulu otevřené Kenneth Jonassen. Ve čtvrtfinále si v těch dveřích přibouchl tři prsty - Peteru Mikkelsenovi odvracel tři mečboly. Ale nakonec vyhrál, nejen tento zápas, ale i celý turnaj.

Dvouhru žen vyhrála suverénně Tine Rasmussen. Překvapení se událo ve čtyřhře mužů, kde dlouhodobě asi nejlepší evropský a tedy i dánský pár Jens Eriksen – Martin Lundgaard Hansen překvapili Carsten Mogensen – Mathias Boe.

V sousedním Polsku se nehrála dvouhra žen a mužů, ale „gra pojedyncza mezczyzn“ a „gra pojedyncza kobiet“. Mezi mezczyzny vyhrál Przemyslaw Wacha, nejlepší kobieta je Kamila Augustyn. I tady se pozastavím u čtyřhry mužů, pár Michal Logosz – Robert Mateusiak ukázal v posledních měsících, že by mohl patřit minimálně na dubnovém Mistrovství Evropy k překvapením; v Polsku pochopitelně suverénně vyhráli.

A nyní už k tomu videu. Je z Německa. Zde ve dvouhrách zvítězili Marc Zwiebler a Xu Huaiwen. Do třetice poruším pravidla slušného chování a dám přednost mužům před ženami.

Marc Zwiebler totiž ve finále s Björnem Joppienem předvedl výměnu s velkým V. Či spíše s dlouhým vvvvvvvvv. Kdo se ní podívá pochopí, že badminton je sprint na dlouhou trať – a někdy je cílová pásma v nedohlednu.

 

Druhý set, Björn Joppien vs. Marc Zwiebler 5:3
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář