Jdi na obsah Jdi na menu
 


Badminton na olympijských hrách

24. 6. 2007

V Ústní nad Labem se od 19. června se konaly a dnes 24. června skončily „Hry III. Letní olympiády dětí a mládeže České republiky“ – H3LODMČR je projekt Českého olympijského výboru, který si klade za cíl přispět ke sportovnímu a kulturnímu vyžití mladých lidí, šíření myšlenek olympismu a zdravé soutěživosti mezi mládeží.

Obrazek

Míša se na svou první olympiádu moc těšil.


Celkem 3249 sportovců se utkalo v 21 disciplínách. V 18 sportovních a ve 3 „jiných“ (počítačových hrách, výtvarné a fotografické soutěž) – hle, jaké naplnění myšlenky tělesné a duševní harmonie „kalokaghatia“.

Sporty jsou volitelné a pořadatel z nich „vybírá“, z 24 nabízených sportů bylo vybráno 18. Badminton na této akci chyběl. Škoda.


Obrazek

Zklamání z neúčasti na olympiádě bylo veliké.


Pořadatelé si před zahájením her stěžovali, že nebylo kde ubytovat významné olympijské hosty, neboť v kraji se natáčí „Princ Kaspian“ (Prince Caspian: The Return to Narnia), druhý díl z „Letopisů Narnie“ (Chronicles of Narnia) a rozsáhlý štáb zabral všechny lepší ústecké hotely (více v Litoměřickém deníku).

 

V následujícím odstavci nebudu řešit ubytování – hosté her se nakonec ubytovali v hotelu Vladimír, já mu říkám Vladimír, stejně jako G. W. Bush Vladimiru Putinovi – ale jiný název.

Autor této šestidílné fantasy Clive Staples Lewis se rozhodl pojmenovat první díl „Lev, čarodějnice a skříň“ (The Lion, the Witch and the Wardrobe). I zde Český badmintonový svaz zaspal. Je známo, že čeští producenti se při překládání názvů filmu mnohdy nepřidržují originálního názvu. Když už C. S. Lewis nedal první šestince název  „The Lion, the Witch and the Shuttlecock“, mohl být do českých kin protlačen název „český“, který by byl podobně smysluplný jako anglický originál: „Lev, čarodějnice a badmintonový míček“. Škoda.

Bylo by sice lákavé pojmenovat článek „Třikrát škoda“, ale končit se má vesele a když je k tomu i důvod, není co řešit. Ve stejném týdnu, kdy se v Ústní konala olympiáda „malá, česká, dětská“, uspořádal islandský Reykjavík „také dětskou, sice menší, ale zato světovou“. Mezi 7 sporty nechyběl badminton a mezi 950 sportovci mladá Česká Krumlovčata, která si nevedla špatně (více na klubových stránkách Českého Krumlova).  

Dvakrát škoda, že badminton nebyl v Ústní nad Labem a nezapsal se do Letopisů Narnie.

Ale je určitě skvělé, že Krumlovčata byla na Islandu a zapsala se tam do „letopisů Reykjavíku“. 


PS: Kladenští badmintonisté kladně reagovali na moje stránky a umístili si je dokonce mezi své oblíbené. Jako malou reciprocitu bych si dovolil upozornit vás na tento odkaz, podle kterého snadno odhadnete, jak na tom badmintonově jste; pokud znáte své znamení, měli byste také vědět, zda jste Slůňátko, Kuřátko, Klokánek nebo Dráček.

PPS: Troufám si tvrdit, že jsem už jsem Klokánek; požadavky jsou přísné - dlouhé podání min. do 3/4 kurtu, lob do 3/4 kurtu, umět zvedat míček raketou bez problémů, pohyb po kurtě, správné držení rakety, kraťasy, forehand, drivy, krátké podání, backhand. Ještě vylepším délku úderů a budu Dráček!

 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

baf

(Guligum, 29. 11. 2007 18:05)

hustý!

baf

(Guligum, 29. 11. 2007 18:05)

hustý!

Ad "Makat, makat, makat!"

(Moje stránky, 28. 6. 2007 15:03)

Pinkám opravdu dlouho. Jednou, to jsem ještě tak dlouho nepinkal, jsme měli v mém bývalém klubu soutěž v pinkání, přesněji řečeno v žonglování.

Pinkal jsem tak dlouho, že už to ostatní pinkálisty ani nebavilo a nechali mě vyhrát.

A co se týče těch skupin - opravdu rád bych byl Dráček, ale "dlouhé podání na zadní čáru, lob na zadní čáru, umět zvedat míček raketou bez problémů" stoprocentně zvládne jen několik nejlepších čínských hráčů a některé kladenské děti.

Makat, makat, makat!

(Ta s badmintonistkou v bříšku, 28. 6. 2007 14:24)

No, Moje stránky, na to, jak dlouho pinkáš, je to slabota ... takže makat, makat, makat! Když se u nás děti nesnaží, sestupují do nižší skupiny!!! Tak bacha na to :o)