Jdi na obsah Jdi na menu
 


Badmintonisté hrají fair play

23. 7. 2007

Deník MF DNES ve spolupráci s Českým klubem fair play Českého olympijského výboru připravuje od ledna minulého roku seriál příběhů, ve kterých jsou popisována čestná jednání sportovců na nejrůznějších výkonnostních úrovních.

V roce 2006 bylo uveřejněno celkem 16 příběhů. Nutno poznamenat, že nejzajímavější a nejnosnější jsou fair play činy na té nejvyšší úrovni (např. Jaromír Jágr); čím níže sestupujeme ve sportovní úrovni, tím více stoupají na hodnotě činy popsané v tomto seriálu.

Zatímco loni se mezi vybranou šestnáctkou neobjevil žádný badmintonista ani badminonistka, letos už ano – Eva Titěrová.  

Z článku „Badmintonistka nechce nikdy podvádět“ cituji první, klíčové věty: „Finále badmintonového mistrovství republiky ve dvouhře žen, stav rozhodujícího, třetího setu je 7:7. Následující míček přičítá rozhodčí obhájkyni titulu Evě Titěrové. Ta však hlásí, že se dotkla sítě. Přiznáním teče všechny zaskočila, nikdo si toho nevšiml. Ani její soupeřka, která už jí podala míček, aby mohla servírovat. Nikdy jsem nikoho nechtěla podvést,“ řekla Eva Titěrová. „Udělala bych to zase.“ V souboji s Martinou Benešovou v Českém Krumlově nakonec třetí set vyhrála 21:19 a titul obhájila.

Jak již bylo napsáno výše, příběhy z nejvyšší úrovně jsou nejzajímavější. Ale je nutné si uvědomit, že přiznat dotek sítě v prvním kole oblastního turnaje je stejně důležité jako ve třetím setu finále mistrovství republiky. Účelem této – vyšší hry je snažit se hrát fair play. Kdykoliv a kdekoliv.   

Za těch více než patnáct let, kdy hraji badminton, jsem byl svědkem mnoha situací, kdy se podle pravidel nehrálo; někdy bylo jejich porušení více než flagrantní.

Nicméně jsem rád, že v badmintonu stále ještě převažuje hra hraná podle pravidel a dokonce i pravidel fair play.


Přečtěte si další články o badmintonu.
Podívejte se na celé moje stránky.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ad "pekne"

(Moje stránky, 27. 7. 2007 20:41)

Bylo by snadné zlehčit některé - zdůrazňuji některé - příběhy zmíněného seriálu, vysmát se jejich lacinosti a jisté "samozřejmosti" činů fair play.

Ale proč?

Je přece lepší, když noviny píší o fair play než aby o tomto "vymírajícím sportovním jevu" nepsaly vůbec. Jistě, o dílčích příbězích můžeme pochybovat, případně, jak píšeš, se nad nimi můžeme "shovívavě pousmát".

A navíc - článek je o badmintonu. Snažil jsem se jej "rozšířit", vztáhnout jej na většinu badmintonistů, kteří, jak doufám, hrají fair play.

Takže jsi pochopil, nevystřelil jsem si z něj. Naopak.

pekne

(Tomas K., 27. 7. 2007 19:35)

Cekal jsem, jakou svou tradicni jizlivosti okomentujes tenhle clanek z MF. Ten jeji serial fair play obcas nuti se shovivave pousmat, ale zrovna tady se, myslim, docela trefili. Mozna jsem naivni, ale zda se mi, ze u nas patri k dobremu badmintonovemu vychovani priznavat auty (nebo tece) a ze to vetsina hracu dela velmi poctive. Trochu me prekvapilo, ze sis vubec z MF nevystrelil (nebo jsem to nepochopil?), ale kazdopadne s timhle komentarem souhlasim.