Jdi na obsah Jdi na menu
 


České vítězství ve finále Korea Open

30. 1. 2008

Podívejme se na finále dvouhry mužů Hyun Ii Lee (Korea) vs. Dan Lin (Čína) na Korea Open českým pohledem. Vzhledem k tomu, že Mojmír Hnilica – hlavní rozhodčí utkání – seděl na umpiru, můžeme se podívat na utkání z nadhledu. Vždyť o co jde, když se hraje o vítězství na turnaji. O to, kdo ze dvou největších borců na turnaji bude ten větší než největší. Zanedbatelný detail.  

Oproti obvyklému přídělu sedmi či osmi videí vám nabídnu pouze dvě. Ale budou stát za to, to mi věřte.

Na tom prvním uvidíte vzorové zahájení zápasu hlavní rozhodčím. Oba hráči jsou klidní jako ovečky. Jako ovečky, když je kousek od lesa pozoruje vlk. Hladový vlk. Dan Lin, kterého Mojmír divákům představí jako prvního, si z čela otírá pot. Dan, který se nikdy nepotí! Jak chytré, už před zápasem mystifikuje soupeře, že má zvýšenou teplotu nebo alespoň že je nervózní.

Hyun přešlapuje zepředu dozadu a potřásá raketou.

Jediná opravdu klidná ovečka je tedy Mojmír, který vede v celém zápase „všichni proti všem“ 1:0:0. A to zápas ještě nezačal.


První video – Vzorové zahájení, Mojmír čte jména a díky svému klidu se ujímá vedení 


(střihem se přesouváme do koncovky třetího setu, kdy Dan vede 19:17 a je na podání)

Je něco jiného prozradit konec celé detektivky (25:23) a něco jiného je prozradit děj. Z celého děje prozradím jen ty nejdůležitější věci – alespoň z našeho českého nadhledu.

Mojmír celý zápas zvládl, jak se to jen za daných podmínek dalo. O „strannosti“ hráčů a diváků nemusíme pochybovat, kupodivu nestrannost chyběla čárovým rozhodčím. Ale vzpomeňme si na China Open, kde tomu nebylo jinak; domácí rozhodčí mají pro domácí borce větší pochopení a „cit pro hru“

Jeho vrcholný moment nastal po menší strkanici mezi všemi zainteresovanými. Danovi – dvojnásobnému mistru světa a prvnímu hráči na světovém žebříčku – ukázal žlutou kartu (viz video 3:51 min); jak Mojmír na stránkách ČBaS vysvětluje, byla to taktika „vlk se nažral a ovce zůstala celá“.

Jednoznačné vítězství 2:0:0 pro českého reprezentanta!


PS: Kromě jasné výhry Mojmíra se také na zápas také můžete dívat jako na skvělý badminton a bídné judo.

 

Druhé video – Konec třetího setu, Hyun vodí Dana,
Dan se zlobí na čárové rozhodčí (oprávněně) a Mojmír mu za to dá kartu
Třetí bonusové video - pokud chcete vědět, čeho se Mojmír v čase 2:59, po zvídavém pokrčení čela, tak lekl, zde najdete odpověď; Dan totiž zasmečoval raketu! 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář