Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dan Lin vs. Sony Dwi Kuncoro

21. 8. 2007

Do finále Mistrovství světa se podle očekávání dostal obhájce titulu a první muž světového žebříčku Dan Lin (Čína) a velmi překvapivě i Sony Dwi Kuncoro (Indonésie), který byl na turnaji nasazený až jako devátý.

Stručný rozbor finále najdete na stránkách Českého badmintonového svazu, zde vám nabízím něco daleko cennějšího – samotné finále.

Podívejte se na tato přibližně osmiminutová videa ve výborné kvalitě – a to nejen herní – především s anglickým a nikoliv s tradičním čínským komentářem.


1. část – 11:8 v prvním setu (uvedené stavy jsou z pohledu Dan Lina)


2. část – 12:5 ve druhém setu


3. část – 14:15 ve druhém setu 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

MS 2007

(mojmír, 23. 8. 2007 11:48)

Je zajímavé, že žluté karty (až na nepatrné výjimky) dostávali převážně dánští hráči - i to o něčem svědčí (ústup ze slávy...), bez ohledu na naklonění kurtu a vítr. Jinak musím konstatovat, že lepší čárové rozhodčí než tady (tzn. při MS) jsem ještě nezažil!!!

Hraje se na všem

(Jeho stránky, 22. 8. 2007 22:28)

To chudák Peťa Gade, kterému jeden čárový rovinu nezapískal, z toho potom viděl žlutý karton.
"Njn.... ono to bylo zrovna přes kopeček" :hajil se na tiskovce pan čárový.

Ad "Hraje se na nakloněné rovině?"

(Moje stránky, 21. 8. 2007 23:00)

Dobrý den Karle,
uvažuješ velice dobře. Na všech světových turnajích je obvyklé kompenzovat - kombinace klimatizace a nakloněného kurtu je logická a vcelku obvyklá.

Záleží ale na posouzení rozhodčího. Pokud se mu zdá, že nefouká příliš, kurt se vyrovnává, někdy až do úplné roviny. Proto i badmintonisté přejali v jiných sportech obvyklé úsloví, že "rozhodčí pískal rovinu".

Existují i jiné kompenzační pomůcky, ale pro letošní šampionát zvolili pořadatelé právě šikmou plochu - tím si lze vysvětlit úspěch asijských hráčů, kteří mají díky tvaru svých očí nemalou výhodu pro hru na nakloněném kurtu.

hraje se na nakloněné rovině?

(Karel Vševěd, 21. 8. 2007 22:15)

Dobrý den,
úvodní fotografie u tohoto článku vypadá, jako by kurt byl mírně do kopce... Je to nějaká kompenzace spojená s foukáním ventilátorů klimatizace, o kterém jsem se dočetl na stránkách pana Koukala? Děkuji