Jdi na obsah Jdi na menu

Finále All England

16. 3. 2008

Právě dnes vrcholí nejštědřeji dotovaný český turnaj – Velká cena Prahy 2008. Videoreportáž z tohoto prestižního českého turnaje vám zatím nabídnout nemohu, proto vezměte, prosím, za vděk týden starými finálovými zápasy All England 2008.

Videa jsou seřazena podle pořadí jednotlivých zápasů. Na všech uvidíte závěrečnou fázi zápasů, přibližně druhou polovinu posledního setu; na úvod uvidíte draka letícího k nebesům, tím se nenechte zmást, jakmile zmizí za mraky, objeví se badminton.

Jako první se hrálo finále dvouhry mužů. Lin Dan v něm bojoval proti dvěma soupeřům. Tím hlavním bylo jeho zraněné levé koleno; Dan je levák, zranění tedy bylo na výpadové noze. Jeho soupeřem ve finále byl Chen Jin; „ten Chen Jin“, kterého ve středu, tři dny po finále All England, porazil Petr Koukal. Závěr druhého setu. Lin Dan už sotva chodí, ale i přesto vzdoruje až do posledního mečbolu.

Smíšená čtyřhra
. Ortodoxní mixové pojetí čínského páru Zheng Bo – Gao Ling , proti flexibilnějšímu, deblovějšímu stylu indonéské dvojice Nova Widianto – Lilyana Natsir.
Do třetího setu vstupujeme za stavu 15:6 pro čínský pár, indonéská dvojice už trochu rezignovala; všimněte si malého nedorozumění v té "velké čínské dokonalosti" za stavu 16:8.

Finálový duel dvouhry žen Tine Rasmussen (Dánsko) s Lu Lan (Čína) je zatím dostupný jen ve velmi bídné kvalitě; myslím tím kvalitu obrazovou, nikoliv herní. Proto nabízím ukázku semifinálového duelu, kde Tine prohrává ve druhém setu s Hye Youn Hwang (Korea) 10:11.

Proč fandím korejským holkám? Protože narozdíl od těch čínských vypadají jako holky.
Třetí set čtyřhry žen, korejský pár Hyo Jung Lee – Kyung Won Lee vede nad čínskou dvojicí Du Jing – Yu Yang 16:11

Finále mužské čtyřhry bylo v korejské televizi událostí dne. Aby ne. Utkali se v něm dva korejské páry Jae Sung Jung – Yong Dae Lee (budou blíže k nám) a Ji Man Hwang – Jae Jin Lee (dále od nás). Do zápasu vstupujeme za stavu, kdy mají obě dvojice k výhře stejně blízko / daleko, konkrétně za stavu 13:13 ve třetím setu.

Finálové výsledky

Chen Jin vs. Lin Dan (oba Čína) 22:20 a 25:23

Zheng Bo, Gao Ling (Čína) vs. Nova Widianto, Lilyana Natsir (Indonésie) 18:21, 21:14 a 21:9

Tine Rasmussen (Dánsko) vs. Lu Lan (Čína) 21:11, 18:21 a 22:20

Hyo Jung Lee, Kyung Won Lee (Korea) vs. Du Jing, Yu Yang (Čína) 12:21, 21:18 a 21:14

Jae Sung Jung, Yong Dae Lee vs. Ji Man Hwang, Jae Jin Lee (všichni Korea) 20:22, 21:19 a 21:18