Jdi na obsah Jdi na menu
 


Haifeng Fu a Yun Cai – šokující porážka mistrů světa

17. 8. 2007

Při hodnocení dnešních zápasů na Mistrovství světa, které píši každý den exkluzivně pro server Českého badmintonového svazu, jsem se podivoval nad nečekanými výsledky zápasů mužské čtyřhry.

Na mých stránkách, na které píši ještě exkluzivněji, se k tomuto výpadku favoritů vrátím. Konkrétně se zaměřím na čtvrtfinálovou porážku prvního nasazeného čínského páru Haifeng Fu – Yun Cai od šesté nasazené malajské dvojice Tan Fook Chong – Wan Wah Lee 21:15, 18:21 a 19:21.

Šokující nebyla ani tak porážka jako taková, ale především její způsob. Číňané po poměrně jednoznačně zvládnutém prvním setu, vedli ve druhém 18:16 a „stačili“ prohrát 18:21. Ve třetím dějství „čínské tragédie“ se situace opakovala – hra oslavila plnoletost stavem 18:14 pro čínské borce, kteří vedli ještě 19:16, ale z následujících pěti míčů neuhráli jediný a prohráli 19:21.

Haifeng a Yun sice neprokázali velikost šampiónů, ale svými slabinami ukázali obyčejnou lidskost. Chybovat je lidské a těch chyb v závěru obou prohraných setů bylo až nečínsky moc. Jak je z průběhu a výsledku tohoto utkání vidět, i Číňany se dá hrát vyrovnaně a občas – jste-li z Asie a patříte-li ke světové špičce – můžete i vyhrát.

Ještě než začnete trénovat, abyste mi dokázali, že i Evropané mohou zvítězit nad světovými jedničkami, podívejte se na fotky a především na dvě videa ze zmíněného čtvrtfinále.


Obrazek

Na loňském Mistrovství světa slavně zvítězili.


Obrazek

Na letošním šampionátu zvládli svůj první zápas,
i když to občas zaskřípalo.


Obrazek

I ve druhém zápasu vše nešlo zcela hladce.


Obrazek

Ve třetím utkání už došlo na první rozpory a hrozby…


Obrazek

… po kterých spolu nemluvili.


Obrazek

Ani hrozby nezabraly. Po porážce…

 

Obrazek

… už jim do řeči teprve nebylo.

Čínštinu jsem se učil pět let zbytečně – rozhovor jsem s Haifengem a Yunem raději nedělal.  
Ale abychom nekončili smutně, podívejte se na
videa, kde uvidíte kompletní dnešní čtvrtfinálové utkání, čtyřhru na té nejvyšší možné asijské - pro Evropany tedy nemožné - úrovni.

1. část prvního setu


2. část prvního setu


1. část druhého setu


2. část druhého setu


1. část třetího setu


2. část třetího setu


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář