Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se stát badmintonovým šampiónem

14. 8. 2007

Na oficiálních stránkách Českého badmintonového svazu se v tomto týdnu budu rozepisovat o právě probíhajícím 16. Mistrovství světa v badmintonu; bude to významný týden v olympijské kvalifikaci na jehož konci bude dekorováno osm nových mistrů světa.

V tomto videočlánku bych si dovolil představit nejen tři největší favority zmíněného turnaje, ale především největší hráče tohoto tisíciletí, tři úřadující šampióny – olympijského vítěze (Taufik Hidayat, Indonésie), mistra světa (Lin Dan, Čína) a mistra Evropy (Peter Gade Christensen, Dánsko); jejich společnou fotografii najdete rovněž na stránkách olympijské kvalifikace. 

Nejprve vám nabízím video, které všechny tři hráče spojuje. Před dvěma lety v semifinále Mistrovství světa v Anaheimu sehráli Peter Gade s Lin Danem dnes již klasický zápas – kdo v něm po obrovském boji zvítězil, se podívejte na tomto videu (délka videa - cca 9 minut). Velmi unavený vítěz tohoto zápasu o den později ve finále podlehl Taufiku Hidayatovi, který tak k titulu olympijského vítěze přidal i titul mistra světa.  
A co dělá Taufika tím nejlepším
? Skvělá obrana, kterou na tomto videu doprovází rovněž skvělý komentář - všechny níže použitá videa jsou z loňského Mistrovství světa v Madridu, toto trvá 50 sekund.


Ale Taufik umí i útočit. Smeč v rychlosti 305km/h umí málokdo (krátkost videa - 25 sekund).Ovšem takovou smeč bekhendem umí jen Taufik (krátkost videa - 20 sekund).Přečtěte si další články o badmintonu.
Podívejte se na celé moje stránky. 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ad "Fikni sem víc Taufiků"

(Moje stránky, 16. 8. 2007 23:16)

Nemohu odpovědět jinak než reklamou - sledujte pravidelně moje stránky a dočkáte se více Taufiků.

Pokud byste chtěli více Hidayatů, potom vězte, že Taufikovi se před necelým měsícem narodila dcera Natarina Alika.

Fikni sem vic Taufiku!

(marisimo, 16. 8. 2007 21:18)

I love it!!! :o)