Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kristina Ludíková je mistryní Evropy

8. 4. 2007

Spolu s Olgou Konon z Běloruska porazily ve finále badmintonového juniorského mistrovství Evropy v německém Völklingenu dánskou dvojici Joan Christiansen – Line Kruse 21:14 a 21:7.

Obrazek

Kristina Ludíková

Samotný finálový zápas byl pro Kristinu s Olgou spíše těžký psychicky („zvládnout velké finále“) než herně; nejtěžším v tomto ohledu bylo jednoznačně čtvrtfinále, kde musely odvracet tři mečboly!

Když už známe pointu – víme, že Kristina je šampiónka – můžeme srovnávat nesrovnatelné.

Ještě se vrátím k té „šachové koncovce“ třetího setu ve čtvrtfinále. V šachu se od dob José Raúla Capablanky (mistr světa v letech 1921 - 1927) říká, že pravý velmistr se pozná právě v koncovce každé partie; Kristina s Olgou by tedy směle prošly i tímto kritériem.

Dále se nabízí srovnání jiné. Je dnešní Kristinin úspěch největším v dějinách českého badmintonu? Co se týče jednotlivého turnaje jistě ano. V „dlouhodobém“ měřítku herní kvality stojí podle mého názoru tento výkon jen za postupem Tomasze Mendreka na olympijské hry v Barceloně; právě Tomasz vedl Kristinu ve finále jako trenér.    

 
Pro srovnání si připoměňte největší úspěchy českého badmintonu.

Kristina má jistě herní potenciál, odhodlání i předpoklady pro to, aby se svému dnešnímu trenérovi vyrovnala. Držme jí palce!

Gratuluji ke „zlatému dešti“. Jen houšť a větší kapky – nejlépe olympijské!


Přečtěte si o cestě Kristiny za titulem i další badmintonové články.

Kristina a Olga sedmnáctkrát jinak a přitom pořád stejně - zlaté.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Miška, 23. 6. 2008 15:02)

Kristinka je krome toho, ze je uzasna ve sportu taky uzasnej clovek...to vim proto, ze to byla moje spoluzacka na stredni skole a moc ji fandim aby na Olypiade dopadla co nejlip.

Gratulace

(Evča Titěrka, 9. 4. 2007 19:27)

Tak veliká gratulace Kristýně a Olze.!!!!!!!Co víc k tomu dodávat............

Gratulace

(Radek Votava, 9. 4. 2007 18:46)

I já se připujuji na těchto stránkách ke gratulaci. Kristino, ještě jednou Ti moc gratuluji a moc Ti to přeji. Sledoval jsem celé MEJ z domova zavalený prací, ale vše jsem si hodně užíval. Měl jsem, stejně jako ostatní, štěstí, že spoutu zápasů bylo na web kamaře. Tvá pracovitost a skromnost nese své ovoce a vrcholem je zatím zlatá medaile na MEJ. Věřím, že to není poslední výsledek ... Ještě jednou moc gratuluji ... (kikal@inmail.sk)
Rady

Gratulace

(Milada Nováková, 9. 4. 2007 11:23)

Snad mi Pepa promine, že oslovuju novopečenou Mistryni Evropy prostřednictvím jeho stránek, ale protože jsem někde ztratila Kristininu adresu, zkusím tuhle cestu("pište, vzkazujte, nestyďte se" - říká Pepa).
Moc gratuluju k tomu úžasnýmu úspěchu, kterej nám méně odolným jedincům žene slzičky do očí ... Tak skromnej, pracovitej a poctivej člověk, jakým bezesporu Kristina je, si určitě zaslouží obdiv. Moc gratuluju a děkuju !!! Tobě i Tvému taťkovi,vlastně celé Tvé rodině a taky všem, kteří Ti kdy pomohli na cestě k tomu zatím největšímu úspěchu. Užij si ho...
Milada Nováková