Jdi na obsah Jdi na menu

Lee Chong Wei vs. Taufik Hidayat na All England

7. 3. 2008

Ve čtvrtfinále nejslavnějšího turnaje světa All England, který byl založen již na konci  devatenáctého století, se dnes utkali jedni z nejlepších hráčů začátku století jednadvacátého.

Chong Wei Lee (Malajsie) byl na turnaji druhý nasazený, Taufik Hidayat (Indonésie) sedmý. Jejich vzájemné zápasy jsou vrcholem singlové umění – jako všichni hráči první světové desítky hrají rychle a přesně, navíc ovšem přidávají originální herní nápady. Na jejich duely je radost se dívat.

Ale jak uvidíte z těchto dvou fotek, na síti v bekendovém rohu jim to nejde:

Obrazek

Zatímco Taufik na míček ani nedosáhl...

Obrazek

... Chong Wei zahrál do sítě.

Protože vám nabízím až druhý set, první set popíši slovy. Taufik dlouho vedl. V průběhu setu se pokusil o tři nástupy. Ani jeden mu ale nepřinesl očekávaný úspěch – výhru v prvním setu. Taufik byl ale velmi blízko, vedl 20:17 a měl tři setboly. Chong Wei ale všechny tři setboly zlikvidoval, navrch přidal dva body a první set získal poměrem 22:20.

A na druhý set se podívejte, stojí to opravdu za to – nejen utkání, ale celá atmosféra je výjimečná:

0:0, zahajte hru, chlapci

Taufik vede 12:11 a hned předvede pár nevynucených chyb