Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nebyl to náhodou out?

5. 5. 2008

Za tři měsíce a tři dny budou zahájeny letní olympijské hry v Pekingu. Sportovci se obvykle bojí svých soupeřů (to ti horší, že prohrají) nebo sami sebe (ti lepší, že zklamou a nevyhrají). V Pekingu se všichni navíc bojí smogu. A badmintonisté, kteří nebudou z Číny, se bojí rozhodčích.

China Open ukázala, čeho jsou domácí rozhodčí schopní. Na lednovém Korean Open ovšem korejští rozhodčí dokázali jít zase o trochu dále, když Lin Dana zařízli přímo ve finále. Mojmír Hnilica, který finále rozhodoval, mu musel ukázat žlutou kartu. Daleko více by si jí zasloužili všichni „čestní a spravedliví“.

Panují obavy, že olympijské hry budou dokonale secvičenou akcí. K dobré organizaci patří i dobří rozhodčí. Dobře secvičení rozhodčí, aby nebylo pochyb. A že to zároveň bude odveta za Korean Open. A že je co vracet – rozhodčí, který odpískal tento „dobrý míč“ by si zasloužil dostat tak černou kartu, že i černočerná černá je pořád málo černá.     

Nebylo to sice proti Číňanům, hlavní rozhodčí výrok lajnového přehlasoval (právo overrulingu), ale stejně to byla ukázka perfektního a systematického tréninku - bylo to ve finále a ve prospěch Korejců. Jen se podívejte. Odpískat out in, bylo zjevně in.

 

Nebyl to náhodou out?


 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pGyUcEsPWtG

(zcauko@dkrjnc.com, 21. 4. 2009 1:53)

seBhbV <a href="http://uynghszypwoa.com/">uynghszypwoa</a>, [url=http://rlfhngaxpkbn.com/]rlfhngaxpkbn[/url], [link=http://hgmnaiaucrpx.com/]hgmnaiaucrpx[/link], http://buvjchchnvka.com/

Slepy carový rozhodci

(Hubkajda, 9. 5. 2008 21:46)

to byl jasně dobrej vzdyt to bylo vdet i z toho empajru ja by jsem jse hadal dal.....

Může to hodně rozhodit...

(..., 9. 5. 2008 20:51)

Tak já to vím také z vlastní zkušenosti.Sice jsem hrála "jen" finále M ČR, a podle čárového rozhodčího sem zahrála dobrý míč, podle protihráčky špatný.Rozhodčí sedící na empairu nevěděla,co má dělat, i když čárový ukázal dobrý balon.Pak se do toho vložili trenéři a už se to hádalo.Nakonec se uznal špatný míč pro mě a úplně mě to vyvedlo z míry,takže jsem prohrála...Neřikám,že JEN kvůli tomu balonu jsem prohrála,ale tím chci říct,že to umí hodně dostat z míry,když se tohle semele a tuplem při finále MČR...

krajske souteze

(tomas jedno, 9. 5. 2008 11:42)

Muzou bejt radi, ze umpire referee(UR) vyuzil pravo overrullingu. Ae na druhou stranu, UR nemuze videt vse!!! V tomto pripade videl spravne, ae vemte si krajske souteze, kde piska pouze jeden rozhodci, pokud jsou to souteze zaku, nebo dorostu a z ruznych duvodu v hale nejsou umpiri a rozhodci tak pouze stoji, nemuze videt vse a hraci se pak hadaji. Pak jde pouze o to, jak cestni hraci jsou. A ne vsichni hraji fair-play. V tomto ohledu je dobre, ze ti lajnovy tam jsou.

nic příjemného

(www.petrkoukal.com, 9. 5. 2008 9:47)

z vlastní zkušenosti můžu potvrdit podobné případy. Pro hráče to není nic příjemného. A je smutné, že ani v takových případech ne vždy rozhodčí na umpiru využije své právo o změně výroku čárového rozhodčího a dělá jako by se nic nestalo...
Snad se časem dočkáme podobné technologie jako mají tenisté.

O fous

(jeho stranky, 9. 5. 2008 9:29)

o fous.... byt na miste tech korejcu tak se jeste hadam, ze byl dobrej :-))))