Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová raketa

13. 5. 2008

ObrazekVybírám si badmintonové rakety. Nové koště dobře mete a před novou sezónou je třeba především zamést si před vlastním prahem. Při všech těch yonexkách, forzách, headkách, victorkách, babolatkách atd. (viz fotka vlevo) mi dnes Anushka zavolala z podvečerního nákupu zajímavou informaci – v Globusu zlevnili rakety z 380,- na 250,- Kč.

Protože jsme byli domluveni, že jí s nákupem pomohu, vyrazil jsem do nákupního centra, které bůh ví proč nese jméno po zmenšeném modelu planety, o to radostněji.

Po banálním nákupu ovoce a zeleniny (abychom byli zdraví) a sušenek a čokolády (abychom měli co jíst) mi Anushka ukázala cestu k tomu zázraku za dvě stě padesát.

Abych nekupoval zajíce v pytli, rozhodl jsem se vyzkoušet na vybrané raketě (krásně červená s modrým výpletem) několik základních grifů.

Hned na první pohled bylo zřejmé, že výplet bude třeba přeplést, neboť nebyl z nejtvrdších, odhadoval bych to tak na tři kila; původní struny bych ale ponechal, barva je opravdu krásná, jen by to chtělo o devět, deset kilo více.  

Na první pohled bylo vidět, že to není “longovka“ (tím můj zájem trochu upadl), také pružnost krčku nebyla nic moc (zkoušel jsem raději opatrně, aby se nezlomila), vyváženost do hlavy či naopak do rukojeti jsem ani neřešil (tento typ je vyvážený především do peněženky).

ObrazekJeště před tím, než jsem si s ní zkusmo švihnul, přišel ke mně prodavač č. 24. Zjevně asijského původu, takže jistě odborník, řekl jsem si. Mou otázkou, zda nemají nějaké lepší rakety než tyhle plácalky, byl zjevně zaskočen (viz fotka vpravo).

Potom mi poradil, že tahle raketa je na mě až moc dobrá, neboť i kdybych si vzal tu nejlepší raketu na světě, tak on by mě s ní porazil a ať beru dokud je ještě ve slevě. Byl jsem zaskočený. Nějaký prodavač č. 24, který se mi po chvíli představil jako Linda – proč má chlap ženské jméno nevím, ale jsem nedoslýchavý, mohl jsem se přeslechnout – si na mě, mnohonásobného mistra České republiky přece nebude vyskakovat.

Jako badmintonista s mnohaletou praxí v netrefování lajn vymezujících kurt jsem celou situaci zahrál do autu. Lindě jsem poděkoval za odbornou radu a radši šel. Nadvláda asiatů se v badmintonu rok od roku stupňuje, jeden nikdy neví, kdy ho porazí prodavač z Globusu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

lol

(..:), 2. 7. 2008 11:51)

Neslyšel jsi blbě?nebyl to Lin Dan???:):-D

:-)

(mámámá, 4. 6. 2008 22:40)

...to jsi celý Ty...věří Ti jen ty sušenky, ale i ty jsou dobrý!

Jo Linda to je hrac

(George, 13. 5. 2008 20:44)

Linda to je hrac,
neni zadny sra*!

to se povedlo

(Michal, 13. 5. 2008 12:46)

:D :D :D