Jdi na obsah Jdi na menu
 


O názvu článku

4. 4. 2007


Původně se tento článek měl jmenovat „Bitman s Ludíkovou jsou sedmé družstvo v Evropě“.

 

V Německu se právě koná badmintonové mistrovství Evropy juniorů – tedy hráčů narozených v roce 1988 a mladších. Samotný šampionát je rozdělen na dvě soutěže – družstev a jednotlivců. Zatímco utkání jednotlivců jsou teprve v prvních kolech, soutěž družstev byla již dohrána. Zvítězil hrdý Albion, naše reprezentace obsadila sedmé místo.

 

Ale je mi jasné, že by mě za to leckteří sežrali… 

 

České družstvo přece tvořili všichni: Jakub Bitman (který bude níže uveden jako „Bitmap“, neboť slovo Wordu je pro mě wordem božím), Pavel Drančák, Ondřej Kopřiva, Kristina Ludíková, Dominika Koukalová, Šárka Křížková, trenérem byl Tomasz Mendrek (zde bych rád zmírnil výše uvedené, Word je pro mě jen polobůh, neboť „Pendrek“ už je trochu moc), vedoucím družstva byl Ladislav Vorel.

 

Naše juniorská reprezentace se už léta opírá o výrazné individuality převyšující ostatní průměr, letos tomu není jinak. Kristina Ludíková a Jakub Bitmap v získali „klíčové body“ a otevřeli dveře dosud zamčené – sedmé místo je zatím nejlepším umístěním našich mladých družstevníků na juniorském mistrovství Evropy.

 

Ano, ostatní také bodovali – především Pavel Drančák s Ondřejem Kopřivou v zápase o sedmé místo proti Polsku – nebo alespoň bojovali, ale…

 

Tři hráči z této generace už mají za sebou čtvrté místo na Polonia cupu (neoficiálním mistrovství Evropy družstev do 17 let), což by nemělo zůstat zapomenuto, nicméně tento výsledek lze považovat za větší úspěch; přestože v řeči čísel to tak nevypadá.

 

Před lety jsem k tomu napsal tento poločlánek:
Pod Sněžkou se blýská na lepší časy?
Především bych chtěl pogratulovat týmu, který nás tak skvěle reprezentoval na Polonia cupu - neoficiálním a těmi badmintonově nejlepšími zeměmi opomíjeném ME do 17 let (hráči Pavel Florián, Jakub Bitman, Pavel Drančák, Barbora Hekelová, Dominika Koukalová a Barbora Kosová, trenér Radek Votava). Blýská se našemu badmintonu na lepší časy? Ale kdeže - na Polonii se nám pravidelně dařívá, zatím nejlepšího, finálového, výsledku dosáhl „ročník 1980“ (Jan Fröhlich, Martin Turek, Milan Turek, Martina Brejchová, Eva Brožová, Hana Milisová). Ale na tyhle pravidelně dobré polovýsledky se daří navázat už jen ojedinělými záblesky povětšinou a pohříchu jen v juniorských kategoriích - doba temna nastává až po přechodu. Bohužel badmintonový přechod nastává dříve než ten lidský, už v devatenácti letech…

 

Takže - Bitman s Ludíkovou jsou sedmé družstvo v Evropě a držíme palce do soutěže jednotlivců, podrobné harmonogramy držení uvedu později.

 

Dobrou chuť.
Přečtěte si další badmintonové články:
/clanky/bdmntn

Především doporučuji:
/clanky/bdmntn/zlaty-dest_

Ale nejlépe udělate, když se podíváte na celé moje stránky:
http://www.moj.estranky.cz 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nesouhlas

(Radek, 9. 4. 2007 20:56)

Ahoj, na mě tento článek také nepůsobí dobře. Družstvo je družstvo, i když jej táhnou individuality .. tady podporované Pájou s Ondrou a deblem holek, které sice nevyhrály, ale hrály dobré zápasy. A možná, kdyby se více vidělo, že je to právě družstvo s jeho členy, kteří jsou dobře připravení(turnaj jednotlivců to potvrdil), mohlo to být třeba ještě ..... A rozhodně to není spravedlivé pro ostatní ...

Jiné držení palců

(Ten kdo to vlastně píše, 6. 4. 2007 20:40)

Ahoj Evčo,
musím s tebou souhlasit a zároveň ti poděkovat, palce si držela opravdu jinak - holky vyhrály.

Jen bych tě chtěl poprosit o jedno, příště trochu přitlač - koncovka třetího setu ze 17:20 na 22:20 se na MEJ už podruhé podařit nemusí.

postřeh

(Evča, 6. 4. 2007 19:50)

Ahoj,předem se chci zeptat kdo to vlastně píše????Jinak já jsem ta generace "1980" a za nás to bylo celé družstvo co se podílelo na výsledku...škoda že ty doby jsou pryč a dnes tu máme "jen"pár individualit. Je to vytvořeno badminotnovými podmínkami v Čechách. Zlatá "stará doba" jsem ráda,že mě tohle "husté" období minulo hráčsky-bohužel ne trenérsky.
Jinak držím palce ať je alespoň ta jedna medaile,i když ne Česká-maximálně Běloruská....

fakt?:)

(Johny, 6. 4. 2007 12:56)

Vysoce motivační článek pro ostatní reprezentanty:))))