Jdi na obsah Jdi na menu
 


První vítězství

31. 8. 2008

V letošním roce oslavuje český badminton padesát let od svého vzniku; před padesáti lety se v Praze hrál vůbec první badmintonový turnaj na našem území. V České republice tedy není možné zahrát si na turnaji starším padesáti let. Museli jsme se vypravit do Německa; pokud i dále budu v textu používat množné číslo, budu tím myslet sebe a Jardu Sobotu.

ObrazekNa drážďanský 51. Silberne Federbälle se všichni nejlepší Sasíci nebývale těšili. Z prvních dvanácti hráčů saského žebříčku chyběl pouze dlouhodobě zraněný Alexander Jakobi. Byli zde i borci z města „kde nic tu nic“, konkrétně z SV Demitz-Thumitz.

Těšili jsme se i my – byl to náš první turnaj nové sezóny. Zároveň jsme se ale trochu obávali – obhajovali jsme vítězství z před čtyř let; stará pravda říká, že je těžké zvítězit, ale ještě těžší je vítězství obhájit.

Ne že bychom se porážky báli tak, že jsme radši tři ročníky vynechali, ale na drážďanský turnaj jezdíme vždy poté, co se nám nepodaří kvalifikovat se na olympijské hry. Taková malá náplast. Ovšem už sám velký římský císař Julius Caesar – kterému historici žertem kvůli způsobu jeho předčasného skonu přezdívají cedník – prohlásil, že je lepší být prvním mužem v poslední římské kolonii než druhým v Římě.

Nebudu vám sáhodlouze líčit průběh turnaje. Omezím se pouze na strohé konstatování, že jsme velmi úspěšně prošli nástrahami všech zápasů, neztratili ani set a ve finále jsme nejlepším výkonem na turnaji nezadržitelně deklasovali soupeře 21:12 a 21:11.

Prodloužili jsme tak naši sérii bez porážek už na neuvěřitelných pět měsíců; jen pro úplnost uvedu, že zatímco Jarda hrál během tohoto „letního klidu“ na pouhopouhých dvou turnajích, já jsem sehrál hned tři. 

Už se těším na olympijský rok 2012. I kdyby nám to do Londýna nevyšlo. Kolik pozlacených olympijských vítězů může říct, že vyhrálo stříbrný míček? Důkladně jsem prošel listinu vítězů předchozích padesáti ročníků a mohu zodpovědně prohlásit, že ani jeden. Budeme za čtyři roky první?

Obrazek

Poražení finalisté a vítězové.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Gratulace

(George, 3. 9. 2008 14:38)

Great! Ta tradice po OH se mi libi a k vyhre gratuluji. Kez byste predvedli to same na MCR. :-) G.

51.

(standa, 2. 9. 2008 10:03)

...zase tak slabá nebyla, vím!

51.

(standa, 2. 9. 2008 9:38)

Blahopřeji.
Slabá konkurence vás ale moc neprověřila.