Jdi na obsah Jdi na menu
 


Prznění jmen, Youtube a rybolov

1. 4. 2007

 

Internetový server Youtube založili 15. února 2005 Chad Hurley, Steve Chen a Jawed Karim, jehož křestní jméno Word upravuje na „Našed“; možná Word ví víc, než si myslíme.

Hlavní myšlenkou bylo vytvořit www stránky pro sdílení filmových souborů na internetu, myšlenka pořádně se napakovat vznikla až o rok později.

Chlapcům bylo při zakládání dohromady 81 let a takže si chtěli přilepšit na společný důchod a tento nejlepší internetový nápad posledních let střelili 13. listopadu  2006 Googlu, jehož jméno Word upravuje na „Gogolu“.

Od té doby je Youtube jednou z nejpopulárnějších světových stránek. K dnešnímu dní navštívilo více než 10 000 000 uživatelů přesně patnáct videí, nejpopulárnějším je s navštívenými 45 200 000 šestiminutové video na kterém Judson Laipply přibližuje „Evolution of Dance“ a najdete zde opravdu všechno od Vlacha po Bacha, resp. od Elvise po N´Sync; Word upravuje Judsona na „Judeina“….

Petr Koukal – mimo jiné aktuální mistr republiky ve dvouhře – na svých stránkách uvádí zatím deset odkazů na badmintonová "Videa a klipy".

Nápad jistě dobrý, ne každý umí zadat do vyhledávače Youtube klíčové slovo „badminton“. Umím to i já a protože mám tucha, že se tohle pěkné video na Petrových stránkách neobjeví, mohu jej směle použít.

Znaje přísloví „chceš-li někoho nasytit na den, chyť mu rybu, chceš-li někoho nasytit na celý život, nauč ho rybařit“, vysvětluji, že na adrese www.youtube.com  stačí vedle slova „search“ napsat „badminton Matrix“ a jste doma. A nebo si můžete chytit rybu :

Závěr:

Chad, Steve a Našed neví co s penězi.   

Nikolaj Vasiljevič Gogol sice pravděpodobně v závěru svého života zešílel, ale podle Wordu stačil založit Gogole (čti „gůgl“).

Podívejte se na ta videa – badmintonový Matrix je dobrý, ale Judein nemá chybu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář