Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tak trochu jiné finále

29. 11. 2007

China Open je jedním z turnajů BTW Super Serie, patří tedy mezi tucet největších turnajů na světě. Ale když jsem se díval na závěrečná kola tohoto turnaje, měl jsem z těch zápasů trochu netuctový pocit.

ObrazekVýkony byly vynikající (jako vždy), atmosféra v hale byla výborná (jako vždy) i když čínsky specifická, ale největším „čínským specifikem“ byli rozhodčí (svůj podíl viny nese i hlavní rozhodčí, který byl po všech stránkách "ošklivý"). Dostáli svému označení, opravdu totiž rozhodli několik zápasů.

Při psaní článku pro Badminton Academy jsem se hodnocení omylů ve finále dvouhry mužů vyhnul.  Jednak jsem nechtěl kazit dobrý dojem, ale tato neuvěřitelná selhání – nebo naopak korektní rozhodnutí z čínského pohledu – mají větší potenciál než dva, tři řádky.

Nejprve jsem na toto téma napsal poměrně kritický článek, který ale rozebírá jiné pochybení – „korektní rozhodnutí“ – na které došlo ve čtvrtfinále čtyřhry mužů.  

A dnes bych vám rád ukázal "důkazní materiál", sedmiminutový sestřih z finále, který zachycuje poněkud „neobvyklý“ průběh finálového zápasu na prestižním světovém turnaji. I Číňan může chybovat, ale neměl by to být rozhodčí a nesmí to být úmysl.


 Podívejte se na sestříhanou verzi finále Chunlai Bao (Čína) vs. Chong Wei Lee (Malajsie), kde uvidíte "nejlepší omyly" rozhodčích a udělejte si názor sami.Zde se na finálový zápas můžete podívat v nesestříhané šestidílné verzi.
Badminton je to velký, divadlo ještě větší.

1. díl


 

2. díl

 

3. díl

 

4. díl5. díl

 

6. díl


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

deja vu

(chruda, 3. 12. 2007 9:51)

jakobych uz to nekdy zazil, ne snad na tak vysoke urovni a nebylo to v cine, ale stejny zpusob orezavani a stejna cetnost jako na tom sestrihu (krom toho ze dyz sem dal prase tak mi rozhodci piskal raketu v siti), takze vsichni bacha az jednou budete hrat v krumlove a na empajru bude sedet paja florian:)

rozhodčí

(Mojmír Hnilica, 29. 11. 2007 1:41)

Na China Open jsem byl jako referee před dvěma lety a užil jsem si své. Minimum zahraničních empajrů, ostatní místní borci z Číny bez mezinárodní licence..., M.

nejsem drahy

(Ozzy, 28. 11. 2007 21:03)

ze bych zacal piskat jako ti nejlepsi rozhodci? ...kdo da vic? :)