Jdi na obsah Jdi na menu
 


Taufik je zdráv, Peter Gade se Lin Dana nebojí

5. 8. 2008

Včera jsem vás na stránkách českého badmintonového svazu informoval o vážné nemoci Taufika Hidayata (Indonésie), jednoho z hlavních favoritů dvouhry mužů na olympijských hrách.

ObrazekPro všechny fanoušky Taufika, mezi něž se rovněž počítám, mám dobrou zprávu - Taufik vs. horečka dergue 1:0. Obhájce olympijského vítězství je připraven na hrách nastoupit. Po příletu se sice usmíval (viz přiložená fotografie), ale při rozhovoru byl zpočátku velmi úsečný a na dotaz, jak odhaduje svou aktuální formu odpověděl zprvu lakonicky: „Uvidíme“. Potom se ale se svým tradičním úsměvem rozpovídal. „Věřím, že vyhraji, je to moje poslední šance,“ uvedl Taufik, který v neděli oslaví své sedmadvacáté narozeniny.

„Největší šanci na zisk zlata mají Lin Dan, Chong Wei Lee, Peter Gade a já. Ale rozhodne se pochopitelně až na kurtu,“ vyjmenoval Taufik okruh tradičních favoritů.

---------------------------------------

ObrazekPeter Gade byl po příletu do nejsledovanějšího města současnosti o něco sdílnější. I pro něj to budou ve dvaatřiceti letech poslední hry, po skončení své dlouholeté a úspěšné kariéry by rád zůstal u badmintonu jako trenér.

Teď chce ale uspět na olympijských hrách. Pokud bude chtít medaili, musí ve čtvrtfinále porazit „Super Dana“. „Zatím se soustředím na první zápas, je důležité jít od zápasu k zápasu. Lin Dan je velký favorit celého turnaje, ale doma bude po velkým tlakem. Je to olympijský turnaj a může se stát hodně nečekaného. Pokud bych ale Dana porazil, měl bych velkou šanci na vítězství v celém turnaji,“ popsala své předolympijské pocity legenda evropského badmintonu. Připomeňme, že Peterovi ve sbírce medailí ta nejcennější, olympijská, stále chybí. Nechal si sympatický Dán "to nejlepší na konec"?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář