Jdi na obsah Jdi na menu
 


Univerzitní turnaj v badmintonu

14. 11. 2007


Nejdůležitější den zimního semestru nastal dnes, 14. listopadu 2007. Tím čím je pro milovníky teplých dní slunovrat, tím je pro badmintonisty celouniverzitní každosemestrální turnaj – vše z této věty postupně vysvětlím.

Badminton (nikoliv bengminton či dokonce bemgbington) je stále populárnější sport, hraný míčkem (nikoliv košíčkem) a raketou (nikoliv pálkou).

Zima se blíží, o slunce byl proto velký zájem – turnaje se zúčastnilo 91 studentů a studentek ze všech fakult Západočeské univerzity; turnaj se může honosit označením celouniverzitní.

Hrálo se v šesti kategoriích vyřazovacím systémem. Poražení byli postupně vyřazování – tak jako se odděluje zrno od plev – a na konci turnaje už se nám to jen zrnilo vítězi:

V kategorii I. ročníků se v ženské čtyřhře radovaly z vítězství Natálie Benešová (FF, I.) a Lenka Brejchová (FF, I.), v mužské čtyřhře Tomáš Trešl (FEK, I.) a Patrik Kováč (FEK, I.) a v mixu zvítězila dvojice Jana Valentová (FAV, I.) a Martin Skála (FAV, I.).

V kategorii vyšších ročníků se v ženské čtyřhře radovaly z vítězství Soňa Königsmarková (FAV, IV.) a Jana Königsmarková (FAV, I.), v mužské čtyřhře Michal Petrášek (FF, III.) a Luděk Kantor (FF, III.) a v mixu zvítězila dvojice Soňa Königsmarková (FAV, IV.) a Michal Petrášek (FF, III.).

Vítězům patří sláva, poraženým čest, pořadatelům dík za skvělou organizaci a všem zájemcům pozvánka na dalším turnaji, který se bude konat v letním semestru.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář