Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výroční ceny Akademie designu ČR

16. 2. 2008

Přesně před týdnem, v sobotu 9. února byly ve Stavovském divadle v Praze slavnostně vyhlášeny ceny druhého ročníku Výročních cen Akademie Designu České republiky / Czech Grand Design 2007.

Tento článek má za úkol odpovědět na otázku, kdo to vlastně vyhrál. Možností je několik –.předány byly ceny v osmi kategoriích. Abychom si to usnadnili, zvolíme jako kritérium klíčové slovo „badminton“. 

A vezmeme to hopem. O tom, kdo cenu získá, rozhoduje padesát sedm aktivních členů Akademie designu z řad odborníků v oblasti designu, teoretiků, kurátorů a novinářů. Zatím nic, vítěze nemáme.

Slavnostním večerem provázal herec Roman Zach. Velmi dobře nás provedl nejen složitým zákoutím nejhezčích nohou na světě – ženských nohou – ale i celým večerem. Ale nevyhrál. I ty nejkrásnější nohy přece někde končí, na této fotce u Romana.

Obrazek
Designérem roku 2007 se stal Maxim Velčovský. Maxim byl vítězem dílčím, ale nikoliv celkovým.

ObrazekCenu v kategorii Obchod roku 2007 předával mimo jiné Petr Koukal, designovaný – tedy jmenovaný do úřadu – nejlepšího českého badmintonisty; Petr je aktuální česká jednička a dvojnásobný mistr republiky.

Roman vyzval Petra na partii. Petr jí po krátké rozehře ukončil nekompromisní smečí na solar plexis; na fotografii je míček zachycen v okamžiku zásahu, těsně pod rukojetí rakety, kterou drží zjevně otřesený Roman.

Obrazek

 V dalším průběhu vyhlašování už se Petr podobných excesů vyvaroval a nikomu neublížil. Roman se před ním i tak raději držel zpět.

ObrazekPřed vyhlašováním vystavil Petr na skleněný pultík dva míčky.
Reklama na husí peří a korek v přímém přenosu!

Obrazek


 


Ale nebuďme zahledění do jednoho místa, do dvou míčků. Celá scéna vypadala velmi elegantně.

ObrazekPetr právě vysvětluje, dívaje se na křivky lustru, co na večeru dokonalého designu dělá. Petr si vypomohl křivkou – důležitá je nejen pro designéry, ale i pro badmintonisty. Křivka je vůbec hodně univerzální. Ta Lafferova zobrazuje závislost celkové sumy vybraných daní na míře zdanění, dále známe křivku Jordanovu, nulovou, asymptotickou, Benioffovu, algebraickou, glykemickou, harmonickou, Gaussovu, hladkou, empirickou, panenskou, Ribaucourovu…

Obrazek


 


Já mám rád třeba tuto designově vyvedenou křivku (Tono Stano – Smysl).

Obrazek 
Ale zpět k věcem vážným a k večeru. Petr vzápětí přečetl vítěze v kategorii Obchod roku.

Obrazek
David Řezníček za obchod Konsepti dostal i míček.

ObrazekBadmintonisté nezapomeňte – každá vaše křivka

by měla mít nějaký smysl.


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ad "Obzvláště"

(Moje stránky, 17. 2. 2008 18:03)

Badmintonistky jsou ty nejhezčí dívky.

Jejich křivky jsou tak smyslné, až je nesmyslné uvažovat o tom, zda je badminton ten nejkrásnější sport. Zcela nepochybně.

Díky dívky.

obvzláště

(Astray.., 17. 2. 2008 11:31)

badmintonistky by měly dbát na to, aby jejich křivky byly co nejvíce smyslné...