Jdi na obsah Jdi na menu
 


Drby z vrby

Příspěvky

Konec Smlouvy o neútočení v útočném pásmu

12. 5. 2010

ObrazekMistrovství světa v ledním hokeji. Dánský triumf nad Finskem a USA, naše porážka s Noskem, utrápené vítězství Švédů nad Francií, německá výhra nad USA. Překvapení? Zainteresovaní dobře vědí, že se skončením účinností Smlouvy o neútočení v útočném pásmu se zhroutí dosud zažitá hokejová hierarchie.

V roce 1953 bylo pořadí na mistrovství světa Švédsko, Německo, Švýcarsko. Tehdejší Sovětský svaz se ve stále populárnějším sportu chtěl také prosadit, ale žádal jasné záruky, že jeho střely vždy bezpečně skončí v soupeřově síti a naopak soupeř si ani nevystřelí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Drby z vrby | Komentářů: 3

Albert a Charlie

30. 7. 2009


ObrazekUrčitě znáte ty klasické otázky v oboru historie typu: Mohli se setkat…? Spíše než správná odpověď mě vždy zajímalo, jak by takové setkání vypadalo.

Albert Einstein (Charakteristika: Když mi bylo dvacet, myslel jsem na lásku. Pak už jsem miloval jenom myšlení…) a Charlie Chaplin (Charakteristika: Žena může z muže udělat milionáře, ale jen z takového, který je miliardářem.) se setkat mohli.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Drby z vrby | Komentářů: 0

Anji

25. 6. 2008


Pojmenovat píseň podle své dívce je chvályhodné. Anglický kytarista Davey Graham to udělal a myslím, že Angi to udělalo radost.

O něco později se radostné kytarové sólo přejmenovalo na Angie a ještě o něco více později jej upravil a nahrál Paul Simon na legendárním albu Sound of Silence, vydané v roce 1965, tentokrát pod názvem Anji.

Obrazek

Na tomto unikátním videu uvidíte nejen Anji, ale i dva Pauly Simony!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Drby z vrby | Komentářů: 0

Hodně štěstí, pane Gorski

19. 12. 2007


ObrazekPro básníky luna, pro kohokoliv jiného Měsíc. Už je to více než pětatřicet let, kdy se po něm naposledy skotačivě proběhl nějaký ten Američan, okouzlený úspěchem a zbavený zemské tíže. 19. prosince 1972 se vrátila posádka Apolla 17 (včetně ČechoAmeričanaAmeričanaAmeričana Eugene Cernana; jeho dědeček byl z Písku a Eugene si vzal na své dva vesmírné výlety i československou vlajku).

„One small step for man, one giant leap for mankind“, je sice moc pěkná symbolická věta, ale mě se více líbí „Good Luck, Mr. Gorski“.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Drby z vrby | Komentářů: 2

Harry Potter - jak to bude dál?

21. 7. 2007


Včera byl pěkný den, alespoň podle data - 20. 07. 2007. Kouzelné datum.

Ale nic to není proti dnešku, kdy byl zahájen prodej knihy Harry Potter and the Deathly Hallows, sedmého pokračování zjevně nekonečné ságy o původně malém a postupně větším a větším čaroději.

V tomto článku se dozvíte, co se stane v sedmém díle. To by ovšem nebylo nic zajímavého, můžete se to koneckonců ode dneška dočíst, pokud si koupíte výše jmenovanou knihu. Takže lépe:

V tomto článku se dozvíte, co se nikde jinde nedozvíte!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Drby z vrby | Komentářů: 1

Louskáček, valící se kameny, lživé Thermopyly

5. 4. 2007


Rozlouskli jsme to! Čajkovskij je homosexuál!

 

Šok: Jak se přiživit na stavbě zlaté kapličky!

 

Thermopyly? Jedna velká lež!


Obrazek

 
  Přečtěte si více!!!
 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Drby z vrby | Komentářů: 5