Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak to vidím já?

Příspěvky

Bůh a kokoti

16. 4. 2014

 

Nejsem přehnaně negativní nebo pobožný, ale tohle je otázka, na kterou bych rád dostal odpověď. Bůh udělal takové ty věci jako duhu, matku Terezu nebo hovězí vývar, ale co třeba všechny ty kokoty kolem? To je taky jeho práce, nebo to nechal nějakému svému asistentovi, aby si to taky na chvíli zkusil?
 
Prý ne, teorie je taková, že stvořil úplně všechno. Sám a za šest dnů! Kdyby na tom makal třeba dva týdny nebo kdyby si půlku rozpočtu nevyplácal na dinosaury – se kterými to stejně byl jen dočasný projekt – mohli jsme být úplně skvělá planeta.
 
 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 1

Sprcha nebo kuličky štěstí?

17. 3. 2014

 

hhh.jpg

V době dospívání, kdy je první polucí rozjitřená duše nevinného chlapce zaplavena tisíci dotazy, na které nenajde odpovědi ani v domněle naučné publikaci „Dospíváme v muže“, která se jakoby náhodou objeví ve zdánlivě dobře ukryté sbírce pornočasopisů, zaútočila na mou sexualitu s brutální silou na první pohled nevinná dětská soutěž Hip Hap Hop a jednou provždy ji fatálně zformovala.

Dnes už dospívající sexuální deprivanti mohou vidět i ty nejodvážnější sexuální výkony na vlastním mobilu, pokud znají heslo na sousedovu wifinu a ví třeba, jak se anglicky řekne křeček (xhamster.com). Já ale ještě patřím k té slušné generaci, která uměla vyndat ježka z klece, křečka chovala v akvárku po želvičce, která se nedožila proklamovaných sta let, a namísto onanováním marnila svůj čas sledováním pořadu, ve kterém se děly takové věci jako košanda.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Zábavná společenská hra: Předvolební cesta ulicí Bedřicha Smetany.

24. 10. 2013

 

V ulici Bedřicha Smetany v Plzni si můžete zahrát zábavnou společenskou hru s politickými prvky. Pravidla jsou jednoduchá a vycházejí ze známé dětské hry „Rybičky, rybičky, rybáři jedou“. Úkolem je projít bez zaváhání v přímém směru přibližně třicetimetrový úsek. Kdo má méně trestných bodů vyhrává.

sh.jpg

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Tour de France: Skvělá párty na oslavu stého ročníku.

21. 7. 2013

 

„Stará dáma“ letos slaví stovku, právě se jedou poslední z 3404 kilometrů 100. ročníku Tour de France. Co mě letos zaujalo nejvíce?
 
Výborné páté místo „superdomestika“ Romana Kreuzigera, ve třetím týdnu byl přitom i třetí. Šestičlenný český tým, který projel celou trasu Tour na koloběžkách. Dvojnásobná porce legendárního Alpe d´Huez, dvojnásobné stoupání do nebe v jednadvaceti serpentinách.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Nový státní svátek - Den závislosti.

5. 7. 2013

 

Následující text berte s rezervou a zítra případně spalte. Dnes ctíme dva cizince, jejichž skutečný přínos neznáme (křesťanství se na území Velké Moravy šířilo už nejméně půl století před jejich příchodem), jeden se jmenoval celý život jinak (Konstantin přijal řádové jméno Cyril těsně krátce smrtí) a dnešní den s nimi nijak nesouvisí (stanovil jej na návrh olomouckého arcibiskupa papež Pius XI. k tisíciletému výročí v roce 1863). 

Ale není třeba státní svátek rušit, stačí jen změnit důvod k oslavě.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Jedenáctkrát k zápasu Česká republika vs. Itálie

7. 6. 2013

 

Poprvé v tomto roce jsem se díval na celý fotbalový zápas a takovou chybu zase dlouho opakovat nebudu. Dojmy z kvalifikačního utkání na mistrovství světa Česká republika vs. Itálie mohu shrnout do symbolické jedenáctky bodů, tak jak jsem si je v průběhu večera zapsal.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 1

Proč v semifinále Ligy mistrů fandím Dortmundu

30. 4. 2013

 

Semifinále fotbalové Ligy mistrů. Dortmund hraje v Madridu. Mladému německému týmu „levných a bezejmenných“ pod vedením trenéra  Jürgena Kloppa nejde nefandit. 

Klub z průmyslového Porúří samotný má poměrně zajímavý osud, který v sobě dokonale otiskl pečeť celého regionu – hluboko pod povrch a po čase zase zpátky na vzduch a výsluní, nahoru a dolů stejně jako se zde kdysi fáralo do úhelných dolů. 

Klopp, mimochodem loni a předloni německý trenér roku (krásně německy Fußballtrainer des Jahres), totiž na otázku, co musí mít hráč, aby hrál za Dortmund, odpověděl asi tak, že především talent, ale na druhou stranu je celý tým osmkrát, devětkrát v týdnu pohromadě a mít v týmu nějakého idiota, jen proto, že umí dobře kopat do balónu, by bylo poměrně otravné. A dále vyzdvihuje vlastnosti jako přátelskost, zdvořilost nebo smysl pro humor.

Talent, klar. Aber wir sind in der Woche acht-, neunmal zusammen, auf relativ engem Raum, und da einen Vollidioten dabeizuhaben, nur weil er ein bisschen besser kicken kann, halte ich für total lästig. Wir sind eine homogene Truppe. Haben nicht wahnsinnig viele Leute dabei, die nebenher Expressionisten sammeln, bei uns sind alle ähnlich gestrickt. Das ist eine gute Basis. Und dann verhält man sich eben so, wie es sein muss: Man ist freundlich, man ist nett, man ist höflich. Auch mal flapsig. Witzig.

To je mi zkrátka – i zdlouha – sympatičtější než o přestávkách měněné účesy Cristiana Ronalda nebo excentrické chování Josého Mourinha na straně madridských.   

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Jak indiánská divize podruhé osvobodila Plzeň

21. 4. 2013

 

V pátek večer v Plzni poprchávalo. Před stadionem hlučící mumraj jako to nebe podmračených tváří, zhořklá vůně piva a šklebících se klobás, sem tam zostřila atmosféru jadrná nadávka. V hale ještě tleskali a hošiděkovali zlínští fanoušci. Šestý zápas plzeňským nevyšel, vedli sice 1:0, ale potom dostali dva rychlé góly a už se do zápasu nedostali. Vypadalo to, že je opět všechno nenávratně v prdeli, že ten titul Škodovce prostě není souzen.

Třikrát sestoupila, třikrát se do nejvyšší soutěži vrátila, ale titul Škodovka – mimochodem, název se měnil jedenáctkrát – ještě nikdy nezískala, a to patří mezi tradiční ligové kluby; založena byla už v roce 1929.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Zásadní výhody rýmičky

6. 10. 2012

 

Tento týden jsem se léčil z rýmičky, takže mohu popsat několik zásadních výhod této zákeřné nemoci:

1) Do práce sice musíte, ale můžete odejít už po osmi hodinách, o tři hodiny dříve než obvykle.

2) Při správně zvládnuté technice opakovaných záchvatů kašle a pravidelného smrkání velmi kvalitně posílíte břišní svaly.

3) Když se na vás budou ženy a dívky jako obvykle dívat s odporem, tentokrát si můžete namlouvat, že to je kvůli opuchlým očím a odřenému nosu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Délka a význam

7. 7. 2012

 

Jeden jihoamerický kmen ve svém jazyce rozlišuje význam slov podle jejich délky. Čím důležitější slovo, tím více písmen. Nejdelší, šestipísmenné slovo označuje slunce.  

„Něco na tom bude,“ řekl si vládní náměstek pro posuzování důležitých otázek, odložil elektronickou čtečku a vydal se do práce. „Ještě dnes nechám zpracovat vyhlášku, která nejméně ztrojnásobí délku názvů všech používaných formulářů.“

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

O cestě českých fotbalistů mezi osm nejlepších týmů Evropy.

17. 6. 2012

 

Český fotbalový tým postoupil do čtvrtfinále mistrovství Evropy. Jaká byla cesta mezi osm nejlepších týmů Evropy? Ne právě z nejtěžších, vedla přes výhry nad Lichtenštejnskem, Litvou a Skotskem v kvalifikační skupině, Černou Horou v baráži a Řeckem a Polskem na Euru. Podle žebříčku FIFA je nejhodnotnější výhra nad Řeky, aktuálně 15. týmem, když nad řeckým výběrem se ale nachází dalších deset evropských mančaftů!

Nebyla to ale cesta plná nekonečného štěstí a pohodových úsměvů.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Jak správně vyslovit svatební ano?

13. 6. 2012

 


p.jpgJarda a Markéta budou mít za tři dny svatbu, která mě inspirovala k napsání tohoto článku. Předem avizuji, že následující text není jakkoliv spojen se sobotními novomanžely.

Dvě klíčová slova celého dne nejsou příliš dlouhá, ale přesto nabízí poměrně širokou škálu možností, jak udělat ze svatebního obřadu nezapomenutelnou událost. Jak v takovém případě „ano“, kterým vstupujeme do svazku manželského, správně vyslovit?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Vydržet. Už jen týden.

17. 12. 2011

 

Přesně za týden bude Štědrý den. Vánoce jsou jen další úkol, které v průběhu roku musím splnit. Zadání není těžké – nakoupit všem blízkým příbuzným alespoň jeden dárek, navštívit je a dárky předat. Odměnou je řízek a nepřenositelný pocit štěstí.

Žijeme v době, kdy dobré video je fake, kdy krásná holka je retušovaná nebo chirurgicky upravená a kdy je mediální záplavě čím dál těžší udržet se nad hladinou.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Čapounova esemeska

11. 10. 2011

 

pc.jpgSázet gól za gólem do branky současného českého fotbalu je tak jednoduché, že by to možná zvládnul i Milan Baroš; pokud by cestou k brance neupadl. Fiasko okolo volby předsedy svazu, uražení čeští reprezentanti, palba do vlastních řad managementu Slavie a Brna atd. atd. Mým vrcholem byl dnes večer Čapoun.

Sportovní komentátor České televize Pavel Čapek patří k nemnoha důvodům, proč jsem opravdu rád, že jsem nedoslýchavý. Když je Čapounem komentovaný sport k dívání, dá se přenos ještě přežít. Ale včerejší zápas Litva vs. Česká republika byl k nepřežití. Čeští hráči si s těmi litevskými nemlhety pohrávali a v poločase vedli už 3:0. V závěru první půle nastal ten památný okamžik.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

O mé maličkosti

31. 8. 2011

  

j.jpegNeznám horší sebepojmenování než „moje maličkost“. Tohle smrdí falešnou skromností na sto malých honíčků; většinou sebehoníčků.

100% mnou zachycených případů, kdy autor sám sebe označil za „moji maličkost“, lze přeložit slovy „já, já, já a zase já, král a císař, mnou jmenovaný a bohem potvrzený, vám něco úžasného sděluji, ale abyste si vy chudáčci nemysleli, že jsem něco víc než vy – což samozřejmě jsem a mnohonásobně – tak se jakože označím za maličkost. Já, já, já, já.“.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 1

Roman Šebrle: Respektovaná legenda nebo důchodce-výletník?

28. 8. 2011

 

rs1.jpgNerozumím kritice Romana Šebrleho za to, že ještě neukončil kariéru a stále troufale závodí. A to dokonce i na mistrovství světa, které včera začalo v korejském Tegu. Prý hazarduje se svým jménem, zabírá místo mladším a na mistrovství jel jen jako turista bez naděje na přední umístění.

V listopadu sedmatřicetiletý Šebrle je olympijský vítěz, trojnásobný mistr světa (jednou venku, dvakrát v hale) a pětinásobným mistrem Evropy (dvakrát venku, třikrát v hale); dohromady má z mistrovství Evropy, světa a olympijských her osmnáct medailí. Navíc v roce 2001 vytvořil dosud nepřekonaný světový rekord 9026 bodů a jako první na světě se dostal přes hranici 9000 bodů.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 1

Wimbledon 2011: České vítězství nad zbytkem světa.

3. 7. 2011

 

pk.jpgPříběh Petry Kvitové, která včera vyhrála dvouhru žen ve slavném Wimbledonu, je úžasný hned z několika úhlů pohledu. Nejméně zajímavý je asi ten, že moje maminka se jmenuje Kvitová a Petra je cosi jako moje velmi-velmi-velmi-a možná ještě pár velmi-vzdálená příbuzná.
 
Moji rodiče si mohou zoufat, že mě v šesti letech odtrhli od tenisové zdi, kde jsem denně několik hodin piloval bekhendy a forhendy; DNA shodné s wimbledonskou vítězkou. Rodiče se však dopustili fatálního omylu, když mě dali na badminton, kterým jsem si za dvacetiletou kariéru vydělal asi tolik, kolik Petra tím, že si před prvním kolem zavázala tkaničky; pokud si je ale nevázala nadvakrát.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Dnes ne

25. 6. 2011

 

m.jpgZnáte ty situace, kdy vzýváte osud slovy „dnes ne, dnes se mi to opravdu nehodí, někdy příště“.

Opravdu vás bolí nohy, jste unavení z práce, ale do tramvaje se hrne skupinka stařenek, navíc všechny s francouzskými holemi a některé jsou navíc ještě těhotné. Nebo se těšíte na večer, jak se před spaním podíváte na nějaké pěkné video – opravdu pěkné video – a najednou nejde internet a vy nazí sedíte na židli u počítače, znovu a znovu nahazujete internet, už je vám trochu zima a erekce se ztrácí ještě rychleji než vaše natěšení.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Dětem

8. 6. 2011

  

d.jpgMilé děti ve věku do šesti let věku, tento článek je určen primárně vám. Na rozdíl od jiných totiž nepodceňuji vaši inteligenční a duševní vyspělost a nebudu vám kecat. Dám vám několik dobrých rad do života.

Když pospíchající rodič použije ten starý fígl „klidně si tu zůstaň, já jdu, ahoj“, tak nikdy neodejde; takové zanedbání rodičovské péče si nelajzne. Neplašte a v klidu si hrajte s tím zavšiveným jezevčíkem dál, když vás to baví.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 2

Co se mi líbilo na královské svatbě

2. 5. 2011

 

a.jpgVlastní svatbu zatím neplánuji, svatby nepatří mezi mé oblíbené oficiální společenské akty (marně přemýšlím, který je vlastně mým oblíbeným), s cynismem mladého právníka považuji svatby za první úspěšný krok směřující k rozvodu, a přece se mi královská svatba prince Williama a Kate Middleton líbila.
 
Abych byl konkrétní, musím uvést, že v Londýně jsem v pátek nebyl, přímý přenos ani záznam jsem neviděl, ale jako amatérskému fotografovi s profesionální zrcadlovkou se mi líbily fotografie během svatebního obřadu pořízené. Nad všechny vyniká portrét novomanželů od Huga Bernarda, oficiálního fotografa královského paláce.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 3

Chybějící kolonka

17. 4. 2011

 

Neměl jsem v plánu protestovat jeho nevyzvednutím/nevyplněním, neuváděl jsem nepravdivé údaje, odolal jsem v kolonce „národnost“ vyplnit „časem zotročení workholici“, v náboženství jsem pomlčel o své víře ve spravedlivou horkou lázeň („na každou svini se vaří voda“).  

s.jpg

Dnes jsem vyplnil sčítací formulář. Nedělalo mi to sebemenší problém, zabralo asi pět minut.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Králova řeč

27. 2. 2011

  

ks.jpgKrálova řeč dnes dostala oscarovou nálepku nejlepšího filmu roku 2010. Dvanáctkrát nominovaný film nakonec proměnil čtyři nominace, za nejlepší film, nejlepší režii, za původní scénář a sa-sa-samozřejmě za hlavní mužskou roli pro Colina Firtha, představitele koktavého krále Jiřího VI., který se z královského outsidera stal králem.
 
Film jsem viděl dvakrát a dvakrát jsem viděl příjemnou variaci na Popelku, která měla jen podstatně vyšší startovní pozici. Ale jak známo poslední krok je nejtěžší, v případě Jiřího VI. bylo třeba „překonat“ staršího bratra Eduarda (který nakonec abdikoval) a koktání (které abdikovat nehodlá).
 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Tramvaj a já

16. 9. 2010

 

ObrazekZajímalo by, jak by lidé reagovali, kdyby se místo „příští zastávka“ neslo z reproduktorů „tři malá prasátka“.

Jen si to představte. Sedíte v tramvaji, jedete podzimním městem, čtyřikrát za sebou slyšíte „příští zastávka“ – a najednou… Co to? Přeslechl jsem se? Můžeme filozofovat, že co doopravdy slyšíme, záleží jen na našem rozhodnutí; v mém případě ještě na kvalitě baterie ve sluchátku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Otázky bez odpovědí

12. 9. 2010

 

ObrazekNad světem, na světě i v podsvětí je stále dost nevyřešených otázek. Uvádím jen některé z nich a prosím univerzum, boha nebo kohokoliv z vás o odpověď. Já zná jen ty své.

Má bůh nebe ve svém vlastnictví nebo platí nájem? Komu? Čím se peklo stává peklem, čím ráj rájem? Patří peklo nějak k nebi, nebo funguje samostatně? Proč si mimozemšťané na sebe stále berou podobu čínských badmintonistů? Není to nespravedlivé, když na mistrovství světa potom získají mimozemšťané z Číny všechny zlaté?

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 2

Ach můj bože, ach můj bože, ach můj bože!

17. 7. 2010

 

ObrazekFenoménem rychlého století je cokoliv, co zaznamenáte lidskými smysly, zaznamenat také vašimi smysly elektronickými. Natočit na kameru, vyfotit na mobil nebo foťákem, poslat textovku, napsat na facebook a twitter, nahrát na youtube. Dát světu vědět, že jste zažili něco supratotálně úžasného.

Určitě jste už viděli duhu. Určitě i dvojitou. A určitě jste u toho neměli orgasmus – a zcela jistě nepředstíraný – jako Hungrybear9562, autor videa o dvojité duze, které má už pět milionů shlédnutí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 1

Maják a já

15. 7. 2010

 

ObrazekMaják na ostrově Faru, který se nacházel blíže egyptské Alexandrie, patřil mezi nejvyšší stavbu starověku. Počítá se k sedmi divům světa – ale nic z něj nezbylo, ani kámen, črta nebo popis. Nic. Nejpozději ve 13. století jej lidé rozebrali na stavební materiál. Jisté je jedno, větší maják už na světě nikdy nestál.

Ale u majáků nejde ani tak o velikost, jako o mrknutí ve správnou chvíli.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Zpráva o volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky konaných ve dnech 28. a 29. května 2010

30. 5. 2010

 

ObrazekArcheologii jsem studoval jen rok a teď toho hořce lituji. Naštěstí je zde Radek John, jeden z největších českých paleontologů, který však – trochu navzdory své profesi – kudy chodí, tudy hlásí, aby dinosauři už konečně odešli. Což se před těmito volbami (topolosaurus) nebo po jejich skončení (svobodosaurus, zemanosaurus a paroubkosaurus) stalo. Doufám, že John jim vykolíkoval cestičku někam do muzea. A že se brzy vydá za nimi. 

Dále zde je kníže, který dostal suverénně nejvyšší počet preferenčních hlasů a vytáhnul před rokem založenou stranu kalých úmyslů na třetí místo.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Jedna věta o turnaji se zlatou tečkou na konci

23. 5. 2010

 

ObrazekPokusím se nepsat o nastřelených tyčkách za naším brankářem, o žízni Václava Klause po finále, když pil šampaňské z poháru vítězů, o gólech v oslabení, o tom, že Rusové své góly dávají naštěstí pozdě (ať po klaksonu, nebo jen pár desítek vteřin pře tím závěrečným), o dělostřeleckém srovnání Karla Rachůnka v semifinále proti Švédsku osm sekund před koncem, o tom, že jsme ve čtvrtfinále a semifinále ani na jedinou minutu nevedli, o pěti vyhraných zápasech v sedmi dnech, o předčasně odšpuntovaném oslavném šampaňském Jakuba Voráčka v české kabině (je to ještě mladý kluk), o přízni rozhodčích ve finále (pár lahviček šampusu za to), o třinácti nováčcích v národním dresu na světovém šampionátu...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 1

Češi nejlépe útočí v oslabení

18. 5. 2010

 

ObrazekNejprve malé sportovní ujasnění. Hokej se zdaleka nevyrovná badmintonu. Nádherně nasvícené finálové zápasy mistrovství Evropy, to už není sport. Rychlé a přece dokonale přesné, ladné pohyby; pomyslné smíření mezi sportem a uměním.

Ale zpět k hokeji. Na právě probíhajícím mistrovství světa je zajímavé, jakým způsobem jednotlivé týmy provádějí svůj útok. Němci se zarputile rvou o každý puk, dokud ho nedotlačí do branky. Švýcaři hrají uspořádaně a takticky.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

Kuky se vrací

11. 5. 2010Obrazek


 
Celý příspěvek | Rubrika: Jak to vidím já? | Komentářů: 0

1 | 2 | 3 | 4 | 5

následující »