Jdi na obsah Jdi na menu
 


O mně

Příspěvky

Ne všichni jsme takoví

20. 5. 2015

 

Po přečtení několika článků o mužích jsem nabyl dojmu, že je to jakási tlupa onanujících deprivantů, kteří se mezi sebou baví hrdelními skřeky o prostěfotbalu, helehokeji a volepornu. To je samozřejmě pravda. Protože umím nejen číst, ale i psát, a tudíž se považuji mezi těmito nemlhety za představitele intelektuální elity, rád bych napsal, že ne všichni jsme takoví.  

1) Na první rande přicházím přiměřeně vonící, inteligentní, milý a vtipný. To až nervozita ze mě dělá zpoceného, červeného, koktajícího chudáka.  

2) Znám základy společenského chování a neočekávám, že mi za to dívky padnou k nohám. A pokud náhodou ano, aplikuji pravidlo, že když při jídle spadne sousto na zem, je třeba ho nenápadně odsunout pod stůl.

3) Dívky neoslovuji „prdelko“. Zjistil jsem, že cestu k análnímu sexu to stejně neurychlí.

4) Neposlouchám Kabáty, Landu nebo Sámera. Jsem sice nedoslýchavý, ale ne hluchý. 

5) Jsem právník, což dívkám připadá zajímavé a hodně se vyptávají. Už v tom umím docela chodit, nadhodím pár sebeironických fórků, jak právníci odrbávají lidi, a podle počtu otázek na konci večera vystavím fakturu.

6) Nechlubím se délkou svého penisu, ani tím jak dlouho do toho dokáži bušit. Chci v dívkách vzbudit cit a ne soucit.

7) Nechci dělat ramena, prostě mám ramena přes celá záda. 

8) Nejsem lumbersexuál, když se týden, dva neholím, nejsem vegetarián, když si nedám maso, nejsem ekolog, když třídím odpad. Věřím v lásku a nevěřím na horoskopy, mám rozepsaný román a nemám iPhone.

9) Umím naslouchat. Naslouchátko se dá ztlumit, nebo vypnout, ale hlavně nesmím usnout.

10) A jsem samozřejmě single.

Rád bych psal dál, ale právě začíná fotbal, hokej nebo porno. V případě zájmu o další informace mě neprodleně kontaktujte na emailu jrubas@seznam.cz a ptejte se, co vám zvědavost a peněženka dovolí.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Jak jsem se stal maratóncem

27. 7. 2013

 

Šel jsem si odpoledne zaklusat. Nic ostrého, jen trochu prodloužit cestu mezi gaučem a ledničkou. Ale narazil jsem na běžce, kteří si zrovna plnili bobříky vytrvalosti – ve Štruncových sadech se dnes na památku Emila Zátopka běhal maratón. 

Mé sportovní srdce mi nedovolilo zvolnit. Ve vysoké rychlosti jsem míjel jednoho borce za druhým. Jen nepolevit! Někteří se snažili zachytit, ale nevydrželi. Asi krize pětatřicátého kilometru. Nebo středního věku, už nebyli nejmladší.
 
Ten jeden okruh jsem proletěl v tempu hodném vzpomínky na legendárního běžce. Takže až se v novinách dočtete, že "jeden z běžců ukázal výborné jedno kolo, ale pak už se na trati neukázal", tak to jsem byl já. 

PS: Je také docela možné, že mezi maratonci budu hodnocen asi takto "viděls toho blbečka? Tak my tu v tom vedru kroužíme už dvě hodiny a on si pak na nás honí triko".
 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 1

Prvních jedenáct tweetů

14. 7. 2013

 

V pondělí jsem začal tweetovat. Shodou okolností ve stejný den jako Senta Čermáková, což mi udělalo – jak se můžete sami přesvědčit níže – nemalou radost. Tento týden jsem si tweetnul jedenáctkrát.
 
Pokud chcete vědět, jak to dopadne, můžete mě sledovat – budu rád.
 
 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

O svatbách

23. 6. 2013

 

Tento víkend byl ve znamení svateb. Ne že bych se nějaké zúčastnil, ať už jako nezvaný host nebo pozvaný manžel. Ale svatební téma nade mnou kroužilo jako UFO nad českými loukami. Dovolím si malou odbočku. Začalo nám léto a už se nemohu dočkat zpráv o tom, jak nad vesnicí Hordnídolní Kočkopsi proletělo UFO, udělalo v obilí pár koleček a zase odletělo do bezpečí bezedného vesmíru.

Ještě před pár lety jsem byl zapřísáhlý Miloš Nesvadba a na svatby se díval stejným pohledem jako na zprávy „podívejte, jak jsou ta stébla perfektně zalomená, to přece nemohl udělat člověk“. 

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 2

Po jedné operaci ucha a pěti dnech v nemocnici

27. 5. 2013

 

Zdravý člověk má tisíc přání, nemocný jen jedno. Zatím se mi úplně nesplnilo, ale po jedné opraci ucha a pěti dnech v nemocnici jsem doma. Už jsem se v životě cítil i lépe, nicméně snad to nebude trvat dlouho a vrátím se opět naplno do života tisíce splněných přání.

nh3.jpg

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 2

Před operací o superchopnostech

20. 5. 2013

 

Když jsme na gymnáziu v hodině angličtině měli konverzaci na téma „jakou superschopnost bych chtěl být“, vedle všech těch neviditelností, létání, čtení myšlenek nebo nesmrtelností byla má touha po slyšení nejobyčejnější.

Jasně, žádná kulervoucí tragédie a nejhorší případ v dějinách medicíny, jsou na světě horší věci – a koneckonců i těch mých 80% ztráty sluchu se ještě může zhoršit – ale přeci jen bych byl ještě o něco šťastnější, kdybych slyšel lépe. Kde je šance, je i naděje. Tento týden jdu na další operaci ucha, celkově už pátou.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 2

Dvanáctkrát k roku 2012

31. 12. 2012

 

 

12.jpg

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Pětadvacítka

15. 8. 2012

 

Každý dobrý nápad je dřív nebo později ukraden, takže se souhlasem Anušky publikuji vlastní pětadvacítku. Ale navíc jsem si dal za cíl, aby na sebe jednotlivé body navazovaly, přímo myšlenkovou lávkou nebo alespoň nepřímo přes oslí můstky.  
 
1)  Inteligenci považuji za sexy. Ideálně v kombinaci s krásnou dívkou.
 
2)  Před deseti lety jsem četl, že muži ve dvaceti jsou na vrcholu sexuální aktivity. Před pěti lety jsem to samé přečetl o mužích pětadvacetiletých. Jak asi tušíte, to samé jsem nedávno dočetl o třiceti letech. Jak dlouho to bude pokračovat, jak dlouho budu – díky, Bože, díky! – ještě na vrcholu?
 
3)  Nevím, jestli existuje, ale pro jistotu Boha píši s velkým B.
 
4)  Mám delší porost na tváři než v okolí intimních partií. Ale nepovažuji se za metrosexuála.
 
5)  Raději jezdím tramvají než metrem.
 
 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Zítra mi bude třicet

29. 2. 2012

 

S první čtvrtinou života jsem velmi spokojen.

Moji blízcí mě mají rádi. Jsem relativně živ i zdráv. Naučil jsem se číst a psát. Čím více píši, tím více mě mrzí, že méně čtu. Naučil jsem se také hrát. Hodně badminton, středně na kytaru, ale málo si hraji. Ještě jsem se naučil palačinky, trojčlenku, básničky (číst, psát a mít rád), daňové přiznání, dva způsoby vázání tkaniček, z nichž ale používám jen jeden a že všechno je důležité, ale nic není nejdůležitější. Neumím složit Rubikovu kostku a nijak mě to netrápí. Přišly také ztráty. Přišel jsem o iluze a panictví. Nikoliv současně.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Papírové kapesníky

20. 11. 2011

 

kap.jpgMuži se dělí na ty, kteří nosí trenky (muži), slipy (muži) a tanga (Milan Baroš) a dále třeba na ty, kteří při kýchnutí vytáhnou kapesník hadrový nebo papírový; v minulosti bývaly i kapesníčky krajkové, ale jestli má Baroš krajky nebo ne, to opravdu nevím.

Kapesník používám papírový. Když mám rýmu většinou na tři, čtyři smrknutí, když jen alergické posmrkávání mám i na víc. Kapesníky nosím v pravé kapse, v levé mám obvykle mobil; většina praváků to má naopak.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Multitaskingový život

14. 10. 2011

 

m.jpgMultitasking pochází ze dvou anglických slov. Otec je „multi“, což znamená mnoho, maminka je „task“ neboli úloha. Multitasking potom označuje schopnost provádět několik procesů současně; nebo alespoň zdánlivě provádět.

Můj současný život je jeden velký multitasking. V mixeru dne a noci nastaveném na nejvyšší rychlost rotují přítelkyně, práce, badminton, psaní, focení, jídlo a spánek; pokud si myslíte, že nejméně je multitaskingem zatížený spánek, potom jste omylu, mé sny jsou poměrně živé.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Máte talent?

5. 10. 2011

 

d.jpgNa československé hledání talentu se poslední dobou dívám příliš často na to, aby to byla náhoda. Pravidla jsou jednoduchá. Dvě minuty ti patří jeviště a ukaž, co umíš. Co bych předvedl já?

Je radost se dívat, když někdo něco umí. Ať už je to cokoliv. Přestože pár věcí umím, nenapadá mě nic, čím bych oslnil porotu a diváky. Napsání básničky na určené téma během jedné minuty? Žonglování s paragrafy? Hraní badmintonu, během kterého bych současně fotil a psal článek, jak to dělám na turnajích?

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Otestujte svůj postřeh!

27. 8. 2011

 

o.jpgJako autor příspěvků na několika webech jsem ohodnocený mimo jiné za přesné a trefné postřehy. Z tohoto důvodu jsem si dnes svůj postřeh řádně otestoval. Na webu BBC najdete jednoduchou hru pokoušející vaši reakci – čekáte na pět ovcí, když se některá pohne, vystřelíte. Zase tak jednoduché to ale není. Ovce neběhají z jednoho místa, nýbrž stojí v řadě, kde nemají stejnou startovní čáru, klamavě se pohybují, uširvoucně bečí a startují v různých intervalech. Když vystřelíte předčasně, jste postiženi třísekundovou penalizací.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Z deníku autora: Vousy, boty, 70 hodin.

23. 7. 2011

 

rumcajs.jpgUž šestnáct dnů jsem se neholil. Ještě před týdnem to možná bylo sexy, teď bych byl sexy leda tak pro Manku.

Když už se čas od času holím, dávám si záležet a postupně vystřídám několik vousových modelů. Knír by mi neslušel, stejně jako bradka, ale zcela určitě by mi sekly takové ty parádní kotlety, které byly tak módní mezi námořníky v sedmnáctém století a u Elvise. Hned jak se to vrátí zpět, jdu do toho.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 1

Rozhovor

23. 3. 2011

 

Před časem jsem byl osloven jistým známým webem, jehož zástupce mě proklepnul ohledně autorství a když uvěřil tomu, že to celé píši sám a bez nároku na honorář, tak mi sdělil, že na začátek dubna připravují propagaci několika talentovaných a zatím dobře skrytých autorů. A pokud chci spolupracovat, tak mám odpovědět na pár otázek. Odpověděl jsem a dnes mi to poslali k autorizaci. 

Jak bys představil sebe a svůj projekt www.moj.estranky.cz?

Celý můj projekt vlastně vymysleli před lety Karel a Hana. Podrobnosti neznám, ale trvalo to pár minut, pak devět měsíců a výsledkem měl být vysoký modrooký blonďák, geniální houslista a oslnivý atlet. Co se týče mých stránek, tak to původně měly být pornostránky. Nakonec se to všechno nějak zvrtlo. Ale to je snad jedině dobře, nemám totiž rád housle.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 1

O Bohu a nefungujících věcech

13. 2. 2011

 

p.jpgJeště jsem si neujasnil, zda Bůh je nebo není – kdyby náhodou byl, tak pro jistotu ho píši s velkým písmenem, abych ho nenaštval – ale zcela oddaně a jistě věřím teorii „bouchni a opravíš ho“. Můj manuální vývoj se zastavil někde mezi restartem počítače a výměnou žárovky. Z evolučního pohledu bych byl někde mezi opicí a poloopicí. Takže nic moc.

Mé technologické postupy jsou proto velmi jednoduché. Ale účinné.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

7:32 II

28. 1. 2011

 

Loni v dubnu jsem psal, že jezdím do práce autobusem se Sněhurkou, Přisunutým Němcem a Slečnou unavenou. Nevím, co se s nimi stalo. Jestli Sněhurku zaklela zlá královna, Němce znovu odsunuli a Slečna unavená dospává své nedospánky, ale každopádně už jezdím s jinou skupinou. Ale neméně zajímavou.

Utyčky. Nepravidelně jezdící, ale o to pravidelněji vypadající. Jsou to dvě ženy kolem pětatřiceti, v zimě nosí obě dlouhé bílé kabáty, jsou vždy pečlivě upravené a namalované. Jednou jsem si sedl za ně. Vyprávěly si, jak je těžké stále se držet ve formě. Solárko, fitness, sauna. Nic neobvyklého. Ale potom se rozhovořily o tom, jak je ta tyčka používaná a tím pádem kluzká a nestabilní.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Do roku 2011 vám přeji hodně zdraví, štěstí, lásku, a to ostatní se už nějak přidá.

1. 1. 2011

 

zas.jpgRok 2010 byl skvělý. Měl jsem kolem sebe lidi, kteří mě měli rádi. Jako každý líný workholik jsem se těšil do práce; myslím, že se nám dařilo. Zahrál jsem si na 100. All England Championships, nejtradičnějším badmintonovém turnaji na světě. Poznal jsem ticho hor. Týden jsem fotil na mistrovství světa.

Dostal jsem výrazně více mailů, vzkazů a pozdravů, od těch kteří ocenili mou práci, články nebo fotografie, než od těch, kteří ji hanili. Prošel jsem jezem na druhý břeh naší největší řeky. Slyšel jsem několik písniček, které mě donutili zesílit, ze kterých jsem měl husí kůži. Nebylo koho vinit, komu odpouštět. Po patnácti letech jsem vyměnil peněženku. Při všech pěti letech jsem přistál. Napsal jsem téměř tisíc článků; a pár básniček, které snad nejsou špatné.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Lžičky II

11. 12. 2010

  

l.jpgPřed dvěma týdny jsem psal o tom, jak lžička – menší než velké množství lži – občas pomůže a přitom neuškodí. Popisoval jsem, jak se dostat k lívancům za pětatřicet a především ke džusíku Kubíkovi, který je jakožto součást tzv. dětského menu zadarmo; jinak je za dvanáct. V rámci lžičky jsem si dokonce vymyslel dcerku Uršulku.

Dnes jsem opět vyrazil na nákup s cílem vyzrát nad pokladní, která minule přišla s dost dobrým argumentem „dokud to dítě neuvidim, Kubík nebude“.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Tučňák létá vysoko

9. 12. 2010

 

p.jpgJsem toho názoru, že všechna zvířata jsou si rovna. S jednou jedinou výjimkou – vysoko nad všemi létá tučňák. 

Pokud by měli vyhynout ta neznámá zvířátka, ze kterých v čínské restauraci, kam pravidelně chodím, dělají obědy – někdo říká, že to jsou kočky, jiný, že krysy – a já už tu dobrotu nikdy neochutnal, nemrzelo by mě to. Pokud by vymřeli koně a Josef Váňa by neměl na čem vyhrávat Velkou pardubickou, bylo by mi to jedno, přestože bych už nepoznal, kdy začíná podzim; poznám ho bezpečně jen podle toho, že je Velká pardubická.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Lžičky

27. 11. 2010

 

lv.jpgNemám rád lži, mám rád lžičky. Takové ty drobné, nikoho neničící lži. Protože vařím tím způsobem, že si chodím kupovat hotové jídlo, zašel jsem dnes v rámci nákupu do Globusu. Lívance tam opět měli jen jako dětské menu. Za třicet pět, včetně džusíku pro děti do 12 let. 

Lež by byla, kdybych řekl, že je mi dvanáct. Lžička je, když tvrdím, že mám malou dcerku. Už jsem si takhle koupil třikrát lívance. A tři džusíky. Postupně jsem svou lžičku vylepšil. Na dnešní dialog u pokladny jsem byl proto dobře připraven.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 1

Po měsíci ticha

22. 11. 2010

 

f.jpgMěsíc jsem nechal moje stránky ležet ladem. Občas jsem nějaký článek rozepsal, ale nezdál se mi dost dobrý k tomu, abych ho připíchnul na nástěnku. 

Zajímalo by mě, jak jsou na tom jiní autoři. Jestli si říkají „tohle je sice blbost, ale za chvíli začíná fotbal, tak to tam nechám“. O té předchozí větě si nemyslím nic dobrého. Naopak si myslím, že bych měl být důslednější a vymyslet něco lepšího než fotbal.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Jak jsem hnal Zdeňka Štybara

24. 10. 2010

 

zs.jpgCyklokrosař Zdeněk Štybar, úřadující mistr světa, vyhrál letos už šest závodů. Šest ze šesti,  kterých se zúčastnil. Dnes závodil v Plzni.  

„Na okruhu byla skvělá atmosféra, takovou možná na Světovém poháru již nezažiju. Tak trochu jsem se toho bál, tlak byl velký. Všichni fandové předpokládali, že když jsem vyhrál šest závodů, tak uspěji i dnes. Lidi mě ale strašně hnali a jsem moc rád, že jsem jim udělal radost,“ řekl novinářům Štybar.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Sníh a já

22. 10. 2010

 

s.jpgZačal padat sníh. Tedy ne u nás v ďolíku, ale na horách už pár centimetrů leží. Ke sněhu nemám právě vřelý vztah. Ke sněhu mám vztah stejně jako on ke mně, ledový a nepřátelský. A tak to zůstane, dokud sníh nebude mít aspoň pětadvacet stupňů.  

Od loňského ledna mám pro sníh označení. Pokud vás zajímá jaké, podívejte se na přiložené video a dvě minutky počkejte.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Anonym a já

13. 10. 2010

  

oko.jpgUž rok mi chodí esemesky z čísla, které neznám. Poprvé jsem slušně odpověděl, že nejsem ten správný adresát. I podruhé. Na další už jsem neodpovídal a jen přijímal. 

Dozvěděl jsem se, že končíme dřív a už to nestihnem. Nemáš číslo na Markétu? Oznámení všem – kdo si myslí, že Klaus je kokot, ať to rozešle dál. Jindy jsem dostal úkol. Nezapomeň na to, domluvili jsme se, připomínal mi neznámý po čase.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 1

Vítězství!!!

8. 9. 2010

 

ObrazekRád bych na tomto místě popsal tu pravou a neopakovatelnou atmosféru, která nad celou Plzní zavládla poté, co jsme se dozvěděli, že žijeme v evropském hlavním městě kultury roku 2015.

Bylo to pro mě asi stejně překvapivé, jako když se loni fotbalisté Švédska stali mistry světa. Stačilo pár gólů a Ostrava byla poražena. Promiňte mi ten nekulturní příměr, ale o výsledku soutěže rozhodovala jedenáctka arbitrů a jedna z „tváří Plzně“ byla fotbalová rozhodčí Dagmar Damková.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 2

Sen

17. 8. 2010

 

ObrazekZdá se mi hodně snů. Z většiny jsem se probudil, naštěstí i z toho, který se mi zdál dnes. Dávám tím šanci všem amatérským vykradačům snů – nebo vykladačům snů – aby mě rozebrali na šroubečky, až mě moje matička nepozná.

Sedím v kavárně. Zpoza velkých oken dopadá do místnosti příjemné letní odpolední světlo. Společnost hovoří německy. Zaujme mě můj soused u vedlejšího stolu, který si čte noviny. Z obsahu titulků pochopím, že se nacházím uprostřed velkých německých vítězství na východě, západě, severu i jihu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 2

O badmintonu, výmluvách a psací pauze

6. 8. 2010

 

ObrazekNemám rád výmluvy. Ani trochu. Když dělám rozhovory s hráči a zazní „nechci se vymlouvat, ale…“ neotvírá se mi v kapse kudla, ale mačeta. Sám dávám badmintonu tolik, kolik mi zničené klouby dovolí (bohužel málo) a zápasy bolí (bohužel moc), ale nikdy bych se nesnížil k tomu, abych si tímto způsobem stěžoval.

Já se ale nyní vymlouvat chci. Proč se za pět dnů neobjevil na mých stránkách nový článek?

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 0

Osm dní v objetí

1. 8. 2010

 

Pokud pečlivě sledujete světová média (BBC, CNN nebo moje stránky), potom víte, že jsem byl na dovolené. Pro neinformované připomenu, že to byla dovolená na blíže neurčeném místě v Rakousku, poblíže Zell am See. A že jsem pokořil nedaleký více než tisícimetrový vrch. A že mě pokořil osmnáctijamkový minigolf.

Obrazek

Včera jsem se vrátil. Bohužel. Byla to krásná dovolená. Dnes jsem prosmrkal dva balíčky kapesníků; jsem totiž alergik a ve vzduchu je toho plno. A také se mi stýskalo po všech osmi dnech v objetí Alp.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 1

Maxifiasko na minigolfu

28. 7. 2010


ObrazekJedna z mých nejhorších porážek se odehrála dnes odpoledne v malebném alpském údolí. V předpokoji nebeské krajiny předpeklí minisportovního potupení. Osmnáct minigolfových tragédií.

Vše začalo už na jedničce. Mezi odpališťátkem a jamkou nebylo zhola nic, volná rovná plocha, žádná překážka – a přesto jsem dal za tři! Fiasko pokračovalo na pětce, kde se mi podařilo trefit branku vedoucí ke „greenu“ na sedmý pokus. A rukavice AntiTigerovky na mé volšové ruce nasadil zdánlivě neškodný kužel, na jehož vrcholu byla jamka umístěna tak blbě, že jsem jí trefil asi na dvacátý až pětadvacátý pokus.

 
Celý příspěvek | Rubrika: O mně | Komentářů: 1